ABB odkupuje od Siemensu divíziu nízkonapäťových motorov NEMA

ABB odkupuje od Siemensu divíziu nízkonapäťových motorov NEMA

Spoločnosť ABB podpísala dohodu o odkúpení divízie nízkonapäťových motorov NEMA od firmy Siemens.

Vďaka výrobnej prevádzke v Guadalajare v Mexiku získa koncern ABB rozšírenie produktového portfólia elektrických motorov a dobre vybudovanú zákaznícku sieť v severnej Amerike. Táto obchodná jednotka zamestnáva približne 600 ľudí a v roku 2021 vygenerovala tržby vo výške zhruba 63 miliónov USD. Transakcia by sa mala uzavrieť v 2. štvrťroku 2023.

Táto akvizícia je súčasťou stratégie ďalšieho rastu obchodnej oblasti motorov a pohonov ABB. Spoločnosť očakáva, že využije skúsenosti odkúpenej divízie na poli výskumu a vývoja a získa prístup na trh, kde rozšírené portfólio naplno využije.

„Už dlho oceňujeme kvalitu a dizajn týchto motorov,“ hovorí šéf divízie motorov NEMA spoločnosti ABB Jesse Henson. „Som si istý, že spoločne dokážeme rásť rýchlejšie, než by to dokázal ktorýkoľvek z nás sám. Tešíme sa, že našu súčasnú ponuku priemyselných elektrických motorov ABB a Baldor-Reliance® rozšírime o nízkonapäťové motory NEMA od Siemensu."

Motory NEMA sú dôležitými komponentmi, ktoré sa používajú na prevádzku zariadení v potravinárskom, ropnom a plynárenskom, ťažobnom či vodárenskom odvetví.
Motory NEMA sú dôležitými komponentmi, ktoré sa používajú na prevádzku zariadení v potravinárskom, ropnom a plynárenskom, ťažobnom či vodárenskom odvetví.
center

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp