ABB rozširuje svoju výrobu nabíjacích staníc pre elektromobily v USA

ABB rozširuje svoju výrobu nabíjacích staníc pre elektromobily v USA

Spoločnosť ABB E-mobility oznámila plánované rozšírenie svojej výroby nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá o nový výrobný závod v meste Columbia v Južnej Karolíne.

Niekoľkomiliónová investícia zvýši kapacitu výroby nabíjacích staníc a vytvorí viac ako 100 pracovných miest. Nový podnik bude schopný vyrobiť až 10 000 nabíjačiek ročne s výkonom od 20 kW do 180 kW, ktoré sú ideálne pre nabíjanie osobných áut, autobusov aj firemných vozových parkov.

Nová prevádzka stavia na základoch súčasných výrobných prevádzok spoločnosti na území USA, ktoré vyrábajú nabíjacie systémy pre autobusy s výkonom od 150 kW do 450 kW. Toto rozšírenie produkcie zvýši schopnosť firmy reagovať na dopyt na americkom trhu a skráti dodacie lehoty.

„Potreba investícií do sektora elektrickej mobility v USA nebola nikdy väčšia, pretože sa očakáva, že do roku 2030 bude na cestách v USA 18 miliónov elektrických vozidiel," povedal viceprezident pre e-mobilitu ABB v regióne severnej Ameriky Bob Stojanovic. „Náš závod v Južnej Karolíne je ďalším príkladom toho, ako posúvame našu ekonomiku dopredu a podporujeme udržateľnosť dopravného ekosystému.” USA si totiž stanovili ambiciózny cieľ, že do roku 2030 majú z predaja všetkých nových áut v krajine tvoriť až polovicu elektrické vozidlá.

Toto rozšírenie výroby je najnovším zo série dôležitých oznámení ABB E-mobility v rámci USA s ďalšími investíciami plánovanými na rok 2024 a neskôr. Okrem výroby v Južnej Karolíne spoločnosť ABB E-mobility oznámila v júli 2022 otvorenie školiaceho centra v Sugar Land v Texase a výskumného a vývojového centra v Kalifornii.

Tento rok ABB tiež získala kontrolný podiel v spoločnosti InCharge Energy zaoberajúcej sa nabíjacou infraštruktúrou pre elektromobily, čím si rozšírila svoje portfólio smart a prepojených riešení v oblasti e-mobility. Okrem toho ABB investovala do spoločnosti ChargeLab, ktorá vyvíja nabíjací softvér pre elektromobily.

Od roku 2010 investovala ABB v USA do rozšírenia výroby, prevádzkových vylepšení, moderného vybavenia, produktov a ľudí 14 miliárd USD, čím sa USA stali pre ABB najväčším trhom s e-mobilitou. ABB zamestnáva v USA v oblasti e-mobility približne 20 000 zamestnancov vo viac ako 40 výrobných a distribučných prevádzkach.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp