ABB predstavuje nabíjaciu stanicu pre 9. sezónu majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E

ABB predstavuje nabíjaciu stanicu pre 9. sezónu majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E

Spoločnosť ABB dnes predstavila technológiu nabíjania, ktorá bude využívaná v 9. sezóne majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E. ABB v tejto sezóne prevezme novú úlohu v rámci série ako oficiálny dodávateľ nabíjania.

ABB v spolupráci s inžiniermi organizácie FIA a pretekov Formula E vyvinula kompaktné, spoľahlivé a bezpečné riešenie pre nabíjanie nových elektrických vozidiel Gen3 pred súťažným dňom a medzi jednotlivými etapami. Nabíjačka ABB Formula E Race Charger má robustný, no ergonomický dizajn pre jednoduchú globálnu prepravu a inštaláciu kdekoľvek na svete.

Každá nabíjačka dosiahne maximálny výkon 160 kW a je schopná súčasne nabíjať dve vozidlá výkonom 80 kW. To umožňuje pretekárskym tímom ťažiť z „dvojitého nabíjania“ z jednej stanice, čím sa výrazne znižuje potreba väčšieho množstva nabíjacích staníc a je teda jednoduchšia aj ich preprava.

„Sme radi, že môžeme priniesť naše inovatívne riešenia nabíjania na najväčšiu globálnu platformu v oblasti e-mobility – ABB FIA Formula E World Championship! Naďalej sa snažíme využiť sériu ako testovaciu platformu pre nové, udržateľnejšie technológie. Nabíjanie automobilov Gen3 nám poskytne cenné informácie o nabíjaní v rýchlom konkurenčnom prostredí. Skúsenosti a znalosti, ktoré tu získame, využijeme na ďalšie zlepšovanie nabíjačiek ABB pre našich zákazníkov a spotrebiteľov“, oznámil výkonný riaditeľ ABB E-mobility Frank Mühlon.

Nová nabíjacia stanica pre preteky Formula E disponuje najnovšou nabíjacou technológou, ktorá vychádza z dlhoročných skúseností koncernu v tejto oblasti. Stanica ponúka vysokú spoľahlivosť a konzistentnosť výkonu z rôznych zdrojov energie a kdekoľvek na svete tak, aby vyhovela náročnému prostrediu motoristického športu.

center

„Technologický pokrok, udržateľnosť a inovácie sú základnými piliermi majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E“, hovorí generálny riaditeľ Formuly E Jamie Reigle. „Naše partnerstvo so spoločnosťou ABB je založené na spoločnom záväzku rozvíjania elektrickej mobility. Teší nás, že ABB dodá našim pretekárskym tímom v Gen3 pokročilé nabíjacie systémy. Nabíjacie stanice ABB stanovujú priemyselný štandard a budú slúžiť ako kritická infraštruktúra pri organizovaní majstrovstiev podľa prísnych súťažných štandardov. Ukazujeme tým, že vysoký výkon a udržateľnosť môžu koexistovať bez kompromisov.“

ABB je svetovým lídrom v oblasti nabíjacích riešení pre elektromobily. Od vstupu na trh e-mobility v roku 2010 spoločnosť predala viac ako 40 000 jednosmerných rýchlonabíjačiek a 800 000 AC nabíjačiek vo vyše 85 krajinách sveta, vrátane nabíjačiek predávaných cez Chargedot.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™.

Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp