ABB, Tarkett'in enerji verimliliğini %15'ten fazla artırmasını sağlıyor

ABB, Tarkett'in enerji verimliliğini %15'ten fazla artırmasını sağlıyor

  • İsveçli zemin kaplama üreticisi, 10 bağlı motordan toplanan verilerle hareket ederek yılda 800 MWh tasarruf sağlıyor; bu da bir yılda 68 milyon akıllı telefonu şarj etmeye eşdeğer.
  • Bakım ekibi, ABB Ability™ ABB Ability™ Digital Powertrain Energy Appraisal çözümünden elde edilen bilgileri kullanarak 10 adet IE5 SynRM motora yükseltme yaptı ve verimliliği %95'e çıkardı.
  • Mevcut enerji fiyatlarıyla 18 ayın altındaki yatırım getirisi, üreticiyi 2023 yılındaki hizmetin kapsamını genişletmeye sevk etti.

Tarkett'in Ronneby, İsveç'teki vinil döşeme fabrikası, motor tahrikli sistemlerinden yılda 800 megawatt-saat (MWh) enerji tasarrufu sağlamak için ABB veri içgörülerini ve servis uzmanlığını kullanıyor. Bu, tesisin bir yıldaki toplam enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 1'ine denk geliyor ve 68 milyon akıllı telefonu aynı süre boyunca şarj etmek için gereken enerjiye eşdeğerdir. ABB Ability™ Digital Powertrain Energy Appraisal çözümü aracılığıyla toplanan verilerle ABB, 10 motorun IE5 SynRM teknolojisine yükseltilmesinin verimliliği yüzde 80'den yüzde 95'e çıkaracağını belirledi. Mevcut enerji fiyatlarıyla geri ödeme süresi yalnızca 18 ay veya daha kısa olacaktır.

Bu hizmet, Tarkett'in yenilikçi teknoloji kullanma ve faaliyetlerinde sürdürülebilir şekilde hareket etme yönündeki daha geniş stratejisini destekliyor. Tarkett'in Elektrik Bakım Şefi Ted Evaldsson "Bizim için en büyük ders,bakımını yaptığımız motorları yıllar önce değiştirmemiz gerektiğidir. Sadece 10 motorumuzu daha verimli olanlarla değiştirerek elde ettiğimiz tasarruf bizi gerçekten etkiledi, diyor.

Olumlu sonuçları gören Tarkett, dijital enerji denetiminin yardımıyla 2023 yılında Ronneby'de daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için ABB dijital servislerine ek motorlar bağlamayı planlıyor. İzlenen varlıkların kapsamını genişleterek, Tarkett daha büyük ölçekte enerji tasarrufu fırsatlarını sürekli olarak belirlemek ve önceliklendirmek için daha iyi bir konuma sahip olacak ve aynı zamanda CO2 emisyonlarında önemli ölçüde tasarruf sağlayacaktır.

ABB Hakkında

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin ~105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com  

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp