ABB-free@home®'u Matter ve Add-ons ile güncelleyerek, daha kapsamlı ve esnek ev otomasyon sistemleri sunuyor

ABB-free@home®'u Matter ve Add-ons ile güncelleyerek, daha kapsamlı ve esnek ev otomasyon sistemleri sunuyor

  • ABB'nin Matter bağlantı standardı uyumluluğu ve yeni iş ortağı Add-ons ile geliştirilmiş akıllı ev sistemi Light + Building 2024'te tanıtıldı.
  • ABB-free@home® sisteminin genişletilmiş birlikte çalışabilirliği, akıllı evlerde merkezi olarak yönetilen cihazlardan oluşan daha geniş bir ağ sunuyor.
  • Kablosuz protokol Thread tarafından desteklenen Matter, akıllı evleri geliştirmek için gelişmekte olan, açık kaynaklı bağlantı standardıdır.

ABB Akıllı Binalar bölümü, ABB-free@home®'u Matter ve diğer iş ortağı Add-ons ile güncellerken, ev sakinleri daha kapsamlı ve yönetimi daha kolay ev otomasyonundan yararlanmaya hazırlanıyor. Bu, birlikte çalışabilirliği artırarak kullanıcılara daha fazla esneklik ve daha geniş bir akıllı ev cihazı yelpazesinden seçim yapma olanağı sağlayarak akıllı ev kurulumlarını genişletmeyi ve özelleştirmeyi kolaylaştırıyor.

Akıllı evler için gelişmekte olan, açık kaynaklı bir bağlantı standardı olan Matter ürün yazılımı ile ABB-free@home® Apple Home, Google Home, Amazon Alexa, Samsung ve daha fazlası gibi diğer akıllı ev ekosistemlerinin bir parçası haline gelebiliyor. Buna karşılık, yılın ilerleyen zamanlarında ikinci bir adım olarak, Matter özellikli geniş cihaz yelpazesi ABB-free@home® sistemine eklenecek ve yalnızca uygulama üzerinden değil, aynı zamanda duvardaki akıllı anahtarlar veya paneller aracılığıyla da kontrole izin verecek.

ABB Elektrifikasyon Akıllı Binalar Global Ürün Müdürü Christian Kruppa, "Matter'ın ABB-free@home® sistemine entegrasyonu ile daha açık ve esnek bir akıllı ev deneyiminin temelini atıyoruz. Değerli iş ortağı çözümlerinin entegrasyonu, daha geniş bir cihaz ve işlev yelpazesi için kapsamlı, merkezi kontrol sağlayarak genel rahatlığı artırıyor. Add-on (Eklenti) Geliştirme Kitimizle, kullanıcıların Eklenti kütüphanemiz aracılığıyla ek cihazları sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini sağlamak ve sistemlerini genişletme sürecini basitleştirmek için daha fazla iş ortağını bize katılmaya davet ediyoruz" diyor.

Birden fazla akıllı ev uygulamasına olan ihtiyacı azaltmayı amaçlayan ABB, kısa bir süre önce ABB-Welcome interkom sistemini ABB-free@home® Next uygulamasına dahil etti. Bu, ABB'nin ev otomasyonunu basitleştirme taahhüdünü daha da sağlamlaştıran kapsamlı Add-ons (Eklentiler) konseptiyle uyumlu. Sergilenen en son entegrasyonlar arasında, mevcut güneş enerjisine göre şarjı toplu olarak optimize eden ve merakla beklenen elektrikli araç şarj ünitesi ve elektrik sayacı Eklentileri de yer alıyor. Ayrıca, yeni Velux Eklentisi, ilk kez Velux ağ geçidi aracılığıyla ABB-free@home®'a kablosuz bağlantı yoluyla motorlu pencereler ekleyerek kullanıcılara çoklu kontrol seçenekleri sunuyor.

Genişletilmiş ABB-free@home® sistemi 3-8 Mart tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenecek olan 2024 Light + Building fuarında (Salon 12) sergileniyor.

ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 140 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin 105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com

ABB Elektrifikasyon, trafolardan prizlerinize kadar elektriğin verimli ve güvenilir kullanımını mümkün kılan küresel bir teknoloji lideridir. 100 ülkede 50.000'den fazla çalışanımızla, elektrik dağıtımı ve enerji yönetimi alanında dünyanın en büyük zorluklarına çözüm bulmak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla işbirliği yapıyoruz. İşletmelerin, endüstrinin ve tüketicilerin tesislerini ve evlerini verimli ve güvenilir bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyoruz. Enerji dönüşümü hızlanırken, dünyayı güvenli, akıllı ve sürdürülebilir bir şekilde enerjilendiriyoruz. go.abb/electrification

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp