ABB, modüler büyük robot portföyünü genişletiyor

ABB, modüler büyük robot portföyünü genişletiyor

  • Yeni IRB 7710 ve IRB 7720, daha geniş portföyün yanı sıra neredeyse 50 çeşitle yeni esneklik düzeyleri ve daha fazla seçenek sunuyor.
  • Yeni seri, enerji tüketiminde %30'a kadar azalma sağlıyor1.
  • IRB 7710 ve IRB 7720, otomotiv, genel endüstri ve lojistik gibi sektörlerde kullanıma ideal robotlar olma özelliği taşıyor.

ABB Robotik, yeni IRB 7710 ve IRB 7720'nin piyasaya sürülmesiyle modüler büyük robot portföyünü genişletmeye devam ediyor. Yeni robotlar, yakın zamanda piyasaya sürülen IRB 5710-IRB 5720 ve IRB 6710-IRB 6740 ile birlikte, müşterilere operasyonlarında yeni bir esneklik düzeyi, daha fazla seçenek ve performans sunabilmek için, 70 kg ile 620 kg arasındaki yükleri taşıyabilen farklı varyantlarıyla toplam 46 robot sunuyor.

ABB Robotik Bölümü Başkanı Marc Segura şunları söyledi: "İşletmeler verimlilik ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamak için yeni teknolojiler ve komponentler tanıttıkça, biz de modüler büyük robot portföyümüzü, onların operasyonlarını verimli bir şekilde üstlenmelerine olanak sağlayacak en iyi robotları ve varyantları seçebilmelerini sağlayacak şekilde tasarladık. Piyasadaki en kapsamlı mekatronik platformlar, endüstriyel robotlar, kobot'lar ve AMR portföyüne sahip olan en yeni robotlar, portföyümüzü daha da genişleterek müşterilerimizin iş gücü kıtlığıyla baş etmelerine yardımcı oluyor ve sürdürülebilir bir şekilde çalışırken rekabetçi kalmalarını sağlıyoruz.“

ABB'nin yeni IRB 7710 ve IRB 7720 robotları çeşitli endüstrilerdeki uygulamaları desteklemek için ideal olan 16 yeni varyant sunuyor. Operatörler, elektrikli araçlar (EA), hibrit ve geleneksel otomobil üretimine yönelik pres otomasyonu, gövde kaynak, EA batarya ve son montaj üretimini kapsayan çeşitli uygulamaları ele alacak ideal modele sahip olduklarından emin olmak için geniş bir ABB robot yelpazesi arasından seçim yapabilir. Bu robotlar, devasa döküm, yüksek hızlı pres besleme ve paletleme gibi yüksek taşıma kapasiteli montajların yanı sıra işleme ve sürtünme karıştırma kaynağı gibi yüksek hassasiyetli temas uygulamaları için de mükemmeldir.

OmniCoreTM tarafından desteklenen yeni robotlar, birden fazla robotun 1600 mm/s'ye varan yüksek hızlarda çalıştığı ve 620 kg'a varan yükleri hareket ettirdiği durumlarda bile 0,6 mm'ye kadar yol doğruluğuyla sınıfında lider hareket kontrolü elde ediyor. Müşteriler ayrıca çevrim sürelerinde %25'e kadar azalmadan1 faydalanarak verimliliği ve kaliteyi daha da artırabilirler. Otomotiv endüstrisinde, en yeni OmniCore kontrol ünitesine sahip tamamen yeni IRB 7710, robotik pres hatlarının üretim çıktısını dakikada 12 vuruştan 15 vuruşa çıkararak saatte 900 parça üretecek. Ayrıca inşaat sektöründe yeni robotlar, çelik bina çerçeveleri inşa etme ve yüzey bitirme işlemlerini gerçekleştirebilen, hız ve kalitedeki iyileştirmelerle modüler yapıdaki büyümeyi destekleyecek.

IRB 7710'un enerji verimli tasarımı, OmniCore'un rejenerasyon teknolojisiyle birlikte %30'a kadar enerji tasarrufu sağlar1 , yerleşik güç paketi ise enerjiyi şebekeye geri aktarabilir.

ABB'nin yeni büyük robotları, 6-9 Mayıs 2024'te Chicago, ABD'de düzenlenecek Automate Show'da görücüye çıkacak. ABB standındaki tam fonksiyonlu bir otomotiv üretim hücresinde çalışacaklar ve araç gövde parçaları malzeme taşıma, punta kaynağı ve ark kaynağı gerçekleştirecekler. Yeni IRB 7710 ve IRB 7720 dahil olmak üzere ABB'nin modüler büyük robot portföyü hakkında daha fazla bilgi için https://new.abb.com/products/robotics/robots/articulated-robots/irb-7710 adresini ziyaret edin.

1 – IRB 7710, önceki kontrol ünitesi IRC5'te aynı 500 kg'lık yük kapasitesinde çalışan önceki IRB 7600 ile karşılaştırıldı.

ABB daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin ~105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com

ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, değer katan yazılımımız tarafından tasarlanan ve yönetilen robotlar, Otonom Mobil Robotlar ve makine otomasyon çözümlerini kapsayan kapsamlı ve entegre bir portföye sahip tek şirkettir. Otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar her büyüklükteki ve sektördeki şirketin daha dirençli, esnek ve verimli olmasına yardımcı oluyoruz. ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, müşterileri geleceğin bağlantılı ve işbirliğine dayalı fabrikasına geçişte destekler. İş alanı, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp