ABB Robotik ve SAMSUNG E&A, otomatik inşaat fabrikaları için güçlerini birleştiriyor

  • İki şirket, endüstriyel inşaatlara yönelik otomatikleştirilmiş fabrikalar konusunda işbirliği yapacak.  
  • ABB robotları endüstriyel inşaat projelerine yönelik prefabrik modüllerin yapımını otomatikleştirecek.  
  • Temel üretim görevlerinin otomatikleştirilmesi, verimliliği ve kaliteyi artırırken güvenliği ve sürdürülebilirliği de destekleyecek.  

ABB, SAMSUNG E&A ile yeni işbirliğini duyurulmasıyla beraber inşaat sektörünü robotik otomasyon yoluyla dönüştürme çabasına hız veriyor. İşbirliği, ABB robotlarının SAMSUNG E&A'nın Akıllı Mağazalarını etkinleştirmek ve dünya çapındaki inşaat projeleri için prefabrik modüller oluşturmak üzere devreye alınmasını sağlayacak.

center
ABB Robotik Endüstriler İş Kolu Genel Müdürü Craig McDonnell, “Verimliliğin arttırılması ve sürdürülebilirlik, şu anda mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) endüstrisinin karşı karşıya olduğu acil zorluklardan ikisidir. İnşaat sektörünün dünyadaki toplam atıkların yaklaşık üçte birinden sorumlu olduğu tahmin edildiğinde*, otomasyon, üretim sırasındaki hataları azaltarak iyileştirmeler için önemli bir fırsat sağlıyor. Doğru, esnek ve tutarlı performans sayesinde robotlarımız, SAMSUNG E&A'nın Akıllı Mağazalarını daha kısa sürede daha fazla parça üreterek verimlilik ile kaliteyi artırmak ve atıkların azaltılması yoluyla da sürdürülebilirliği artırmak için kullanmasına olanak tanıyacak.” dedi.

Eskiden Samsung Mühendislik olarak bilinen SAMSUNG E&A, yenilenebilir kaynaklara geçiş, petrol ve gaz işleme, rafineri, petrokimya, çevre, endüstriyel ve biyolojik tesisler de dahil olmak üzere enerji sektörünü kapsayan uzmanlığa sahip toplam çözüm sağlayıcısı olarak otomatikleştirilmiş Akıllı Mağazalar kurarak küresel tedarik zincirinde yenilik yapmayı ve inşaat sektöründe otomasyonun daha fazla benimsenmesini sağlamayı hedefliyor.

İşbirliği, kesme, kanal açma ve kaynaklama gibi görevlerin yerine getirilmesinde ABB'nin robotlarına güvenerek boru komponentlerinin ve destek yapılarının insansız üretimine olanak sağlayacak. Gelecek yıl, ikinci aşamada ABB'nin otomatik inşaat demiri montajı için robotlar da tedarik etmesi öngörülüyor.

SAMSUNG E&A'dan Akıllı Otomasyon Ekibi Bölüm Başkanı Bryan (S.Y) Lee şunları söyledi: "EPC endüstrisinin giderek artan beceri eksiklikleri, daha yüksek kalite ve kısa teslimat süreleri talebiyle karşı karşıya olduğu bir ortamda, kaynak ve kaldırma gibi otomatik ağır iş üretim görevleri için robot teknolojisinin kullanılması ideal çözümü sağlıyor. Üretimi otomatikleştirilmiş fabrikalara getirerek Akıllı Mağazalarımız, boru ve çelik yapı imalat endüstrisine olumlu bir etki sağlarken EPC proje uygulamasını daha rekabetçi hale getirebilecek."

İşbirliğinin değeri açıklanmadı.

*Kaynak: BBC Future Planet – 'Dünyadaki atıkların üçte birini ortaya çıkaran sektör' - https://www.bbc.com/future/article/20211215-the-buildings-made-from-rubbish

ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin ~105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com

ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, değer katan yazılımımız tarafından tasarlanan ve yönetilen robotlar, Otonom Mobil Robotlar ve makine otomasyon çözümlerini kapsayan kapsamlı ve entegre bir portföye sahip tek şirkettir. Otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar her büyüklükteki ve sektördeki şirketin daha dirençli, esnek ve verimli olmasına yardımcı oluyoruz. ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, müşterileri geleceğin bağlantılı ve işbirliğine dayalı fabrikasına geçişte destekler. İş alanı, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp