ABB ve Ericsson işbirliğiyle esnek fabrikalarda kablosuz otomasyon ivme kazanıyor

  • ABB ve Ericsson bugün Hannover Messe 2019'da bir Uzlaşı Belgesi (MoU) imzalayarak uzun süreli ilişkilerini güçlendirdiler. Yapılan işbirliği, gelişmiş otomasyon ve kablosuz iletişime dayalı esnek üretimin geleceği üzerine, iki şirketin ortak vizyonlarını daha da ileriye taşıyor.  
  • Tamamlayıcı teknolojiler ve deneyimler sayesinde endüstriyel ekosistem hızlanacak, Endüstri 4.0 ve 5G'nin faydalarının daha iyi anlaşılmasıyla yeni iş fırsatları doğacak.
  • Ericsson'un Estonya Tallinn'deki üretim tesislerinde kurulu akıllı otomasyon sistemi, ABB'nin tam otomatik ve esnek robot hücre çözümünü kullanıyor.

ABB ve Ericsson, endüstriyel ekosistemi hızlandırarak gelişmiş bağlı hizmetleri, endüstriyel IoT'yi ve yapay zekâ teknolojilerini ileride etkin hale getirecek olan esnek ve kablosuz otomasyona ivme kazandırmaya yönelik kararlarında güç birliği yaptılar.  

Ortaklar, Hannover Messe 2019'da, geleceğin otomasyona ve kablosuz iletişime dayalı esnek üretimi üzerine birleşik vizyon geliştiren bir Uzlaşı Belgesi imzaladılar. Endüstri 4.0 ve 5G bağlantı çağında gerçekleşen bu işbirliği sayesinde firmalar, otomasyon ve dijitalleşme yardımıyla daha üretken olabileceklerini fark edecekler.

Uzlaşı Belgesi ortakların araştırmaya yönelik sağlam işbirlikleri yapmaya, üretim süreçleri ve otomasyonda iyileştirici yollar bulmaya ve endüstriyel ekosistemde yeni iş fırsatları keşfetmeye devam edecekleri yönünde vardıkları anlaşmayı doğruluyor.

"Dünyanın 5G teknolojisine ilerlediği bir dönemde Ericsson ile ortaklığımızı daha geniş bir zemine taşımak bize heyecan veriyor," dedi ABB CEO'su Ulrich Spiesshofer. "ABB'nin dijital endüstrilerdeki liderliği Ericsson'un bağlanabilirlikteki öncülüğü ile birleşince, müşteriler firmalarını dijitalleştirerek üretkenlik ve rekabetçiliklerini arttırma yolunda yeni fırsatlar bulacaklar."

Ericsson'un Başkanı ve CEO'su Börje Ekholm ise şunları ifade etti: "5G ve Endüstriyel IoT teknolojilerinde Ericsson ve ABB zaten güçlü bir işbirliği kurmuş durumdaydı. Bu Uzlaşı Belgesi ile ortaklığımızı kuvvetlendiriyoruz. Biz endüstriyel ekosisteme ivme kazandırıp esnek otomasyonun tüm potansiyelini ortaya çıkarttıkça, 5G'nin Endüstri 4.0 ile buluşmasından doğan yeni iş fırsatları da önümüzde açılmış olacaktır."

İki ortak yeni nesil akıllı fabrika teknolojilerine hızlı bir geçiş yapmış, Ericsson Estonya Tallinn'deki üretim tesislerinde akıllı otomasyon sistemini kurmuştu. ABB bu tesisler için 5G radyo montajı yapan tam otomatik ve esnek robot hücresi çözümü tedarik etmişti.

ABB ve Ericsson Hannover Messe 2019'da en son ve en yenilikçi teknolojilerini sergiliyor, en yeni esnek robotik sistemler, kablosuz teknolojiler, 5G, Endüstriyel IoT ve hareket kontrollü teknoloji ile, "geleceğin fabrikası"nı şimdiden nasıl hayata geçirdiklerini gösteriyorlar.  

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), dijital endüstriler için kapsamlı sunumları olan öncü bir teknoloji lideridir.  130 yılı aşan inovasyon geleneği ile ABB, dünya çapında öncü ve müşteri odaklı dört iş koluyla bugün dijital endüstrilerin lideridir: Bunlar, ABB AbilityTM dijital platformuyla birlikte desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, ile Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmeleridir.  ABB’nin piyasada öncü Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp