ABB Elektrifikasyon, sanal “Smart City” uygulamasını tanıttı

ABB Elektrifikasyon, BM Dünya Kentleri Günü (31 Ekim) öncesinde interaktif bir “Akıllı Kent” uygulamasını tanıttı

Online masaüstü uygulamaya  abbsmartcities.com adresinden erişilebilir.

Uygulamanın etkileşimli peyzajı, kapsamlı bir "akıllı kent" tasarımına katkıda bulunabilecek güvenli, akıllı ve sürdürülebilir çözümlerden bazılarını sergiliyor.

Aracı piyasaya süren ABB Elektrifikasyon’un Baş Teknoloji Sorumlusu Amina Hamidi şunları söyledi:

“Dünya nüfusunun yarısı artık enerji talebi ve karbondioksit emisyonu gibi birçok küresel zorlukla en fazla karşı karşıya kalan kasaba ve kentlerde yaşıyor. ABB Elektrifikasyon’un ürünleri ve çözümleri, dünya çapındaki endüstrilerin, kamu altyapı hizmetlerinin ve insan topluluklarının bu zorlukların üstesinden gelmesine olanak tanıyor.

“Online uygulamamız, kapsamlı bir “akıllı kent” tasarımına katkıda bulunabilecek akıllı binaların, e-mobilitenin, enerji yönetiminin ve veri merkezlerinin toplu teknik öğelerini detaylandırıyor.”

Bu yılki BM Dünya Kentleri Günü’nün (31 Ekim) teması “Dünyayı değiştirmek: inovasyon ve gelecek nesiller için daha iyi bir yaşam”.  BM, akıllı teknolojilerin ve dijitalleşmenin şehirleri karbondan arındırmak için fırsatlar sağladığını kabul ediyor. ABB Elektrifikasyon’un ürünleri ve çözümleri, dünya genelinde endüstrilerin, kamu hizmetlerinin ve insan topluluklarının bu hedefe ulaşmasına olanak tanıyor.

ABB’nin online uygulaması “Smart City”, piyasaya daha çok yenilik ve çözüm sunuldukça daha da gelişecektir.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle ABB, dünya çapında müşteri odaklı dört öncü işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp