ABB Türkiye, Avrupa Robotik Haftası'na bir kez daha ev sahipliği yapıyor

ABB Robotik Bölümünün sponsorluğunda gerçekleşen Avrupa Robotik Haftası (European Robotics Week) yerel endüstrinin teknoloji öncüleri ve akademik çevre ile kutlanıyor.

ABB Robotik bölümü 14 Kasım 2019 tarihinde Avrupa Robotik Haftası çerçevesinde İstanbul Dudullu Tesislerinde son teknolojiyle donatılmış robotik showroomunun kapılarını müşterileri, üniversite öğrencileri ve akademisyenlere bu yıl 2. kez açtı.

Etkinlik süresince, YuMi Selfie Demo, IB1200 Safemove 2 ve B&R Super Track IRB 120 + IRB910SC hücresinde bulunan çeşitli robot otomasyon örnekleri , Robot Studio artırılmış gerçeklik demoları, Robot Studio Simulasyon sunumları ve özel showlar ile, bu sektöre adım atmayı isteyen öğrencilere, araştırma ve geliştirme faaliyeti yapan akademisyenlere, robot kullanan ve robot entegrasyon işi ile uğraşan tüm partnerlere ürün ve servis anlamında dijital dönüşümün geleceği ve teknolojide gelinen son örnekler sunuluyor.

ABB Türkiye Robot Bölümü Robot ve Uygulamaları Ürün Grubu Müdürü Funda Çorakçı Bilsel, “ABB Robotik, endüstriyel ve işbirliği temelli robotlar ile dijital servisler konusunda öncüdür. ABB Robot grubunun sponsorluğunda tüm Avrupa’da düzenlenen bu haftayı biz de İstanbul tesislerimizde tüm paydaşlarımızla bu yıl tekrar kutluyoruz. Biz, müşterilerimizin bağlantılı ve işbirliği temelli olan geleceğin fabrikasına doğru attıkları her adımda, güvenilirlik, esneklik, verimlilik ve güvenliklerini iyileştirmelerine nasıl yardımcı olduğumuzu hafta boyunca anlatmaya çalışacağız.'' dedi.

ABB, endüstriyel robotlar, robot yazılımları, robot ekipmanları ve robotlu uygulama çözümlerinin lider tedarikçisidir. 53 ülkede ev sahibi olarak, en geniş servis ağı ve sunumuyla desteklenen 400,000'den fazla kurulu robotu mevcuttur.

ABB, önde gelen bir endüstriyel robot tedarikçisi olarak, kaynak, malzeme taşıma, montaj, kesme, boya ve yüzey işleme, toplama, paketleme, paletleme ve makine besleme uygulamaları için robot yazılımı, çevresel ekipman, modüler üretim hücreleri, sistemler ve servis hizmetleri sağlamaktadır. Hizmet verilen pazarlar arasında otomotiv, plastik, metal parça imalatı, dökümhane, elektronik, takım tezgahları, ilaç, gıda ve içecek endüstrileri bulunmaktadır.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle ABB, dünya çapında müşteri odaklı dört öncü işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.  www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp