ABB Formula E yaz dönemi için güneye gidiyor

  • ABB Formula E, şampiyonanın altıncı sezonundaki üçüncü tur için Santiago'ya geri döndü.
  • E-mobilite ve madencilik projeleri ABB teknolojisinden yararlanacak
center

ABB FIA Formula E Şampiyonası, Sezon 6'nın üçüncü turu için Şili'nin Santiago kentindeki Parque O’Higgins Pistine geri dönüyor.

Ad Diriyah'ta Sam Bird ve Alexander Sims'in sırasıyla bir ve iki turda podyumun en üst basamağına ulaştığını gören heyecan verici ve başabaş yarıştan sonra, şampiyonluk yaz için güney yarımküreye doğru gidiyor. Antofagasta Minerals Santiago E-Prix, şehir merkezindeki 75 hektarlık bir rekreasyon alanında 2.3 km, 11 dönüşlü bir parkurda And dağlarının çarpıcı arka planında gerçekleşiyor. Sezon açılışı başarısını takiben 2019'da Şili pistinde kazanmanın ardından Sam Bird, bu hafta sonu güçlü bir yarışmacı olacağından emin.

Şili, e-mobilitenin gerçek bir başkenti haline geldi ve ABB bu sektörde önemli bir oyuncu oldu. Ülke, 30'dan fazla ABB şarj cihazı dahil olmak üzere 1.000 km'lik hızlı şarj cihazlarına (Güney Amerika'nın en kapsamlı ağına) ev sahipliği yapıyor. Bu ağın bir parçası olarak ABB, kıtanın Santiago'da bulunan ilk ultra hızlı şarj cihazını da tedarik etti. Terra HP, dünyanın en hızlı EV şarj cihazıdır ve elektrikli bir araca yalnızca sekiz dakikada 200 kilometreye kadar yolculuk mesafesi ekler.

Santiago ayrıca ülkenin e-mobiliteye ve daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye odaklandığını gösteriyor. Toplu taşıma sisteminde 400'e yakın elektrikli otobüs ile Şili başkenti, dünyanın en büyük e-otobüs filosunu Çin dışında işletmektedir. ABB, otobüs depolarında gece şarjı için otomatik sistemler ve gün boyunca güzergahlar boyunca "fırsat" pil ikmali de dahil olmak üzere, bu tür uygulamalar için önde gelen küresel şarj istasyonları sağlayıcısıdır. Şubat ayında ABB, Şili'nin ilk depo şarj cihazını 24 tam elektrikli otobüs şarj etmek üzere açacak.

Şili, yalnızca EV'lerin ve şarj altyapısının uygulanmasında değil, küresel e-mobilite devriminde çok önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda ABB Formula E araçlarına güç veren lityum iyon elektrikli araç akülerinin hayati bir bileşeni olan dünyanın ikinci büyük lityum üreticisi konumundadır.  Santiago'nun yaklaşık 1.600 km kuzeyinde bulunan Atacama Çölü'nün tuz kaynaklarından çekilen lityum, EV üretimi arttıkça yüksek talep görüyor. Buna ek olarak, Şili, ABB'nin büyük rol oynadığı bir etkinlik olan elektrikli araçlar için gerekli olan yüksek iletkenliğe sahip bir metal olan dünyanın ana bakır üreticisidir.

ABB, Şili'nin devlet tarafından işletilen en büyük bakır madenciliği projeleri gibi ülkenin bazı ana madencilik projeleri için bir yeraltı madenciliği projesi için dünyanın en güçlü konveyör bant sistemi için dişlisiz konveyör tahrik sistemi ile bir dizi ileri teknoloji sunmaktadır. ABB, her ikisi de dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen ABB AbilityTM Havalandırma Optimizörü olarak adlandırılan isteğe bağlı havalandırma sistemini kurdu. Madenin havalandırma sistemini kontrol ederek karbon ayak izi azaltılabilir ve bu da yılda% 50'ye kadar enerji tasarrufu sağlar.

En yüksek güneş radyasyonu seviyesine sahip çölün bulunduğu Kuzey Şili'de ABB, güneş enerjisi çiftliklerinin% 50'sinden fazlasına güneş invertörleri sağlamaktan sorumludur. Şirketin güç ekipmanı da Şili genelinde yaygın olarak kullanılan bu depremlere karşı dayanıklı bir enerji kaynağı oluşturmaya yardımcı oldu.  

Şili'deki ABB Ülke Genel Müdürü Marcelo Schumacker “ABB, Şili'nin endüstrilerini destekleme, Ability ™ dijital çözümleri ile hidroelektrik, güneş veya rüzgar tesislerini bağlama, madencilik işlemlerini otomatikleştirme ve teknoloji sağlama konusunda önemli bir rol oynuyor” dedi. “Buna ek olarak, ülkenin e-mobiliteye olan bağlılığı onu hem şampiyonluk hem de ABB için taşımacılığın geleceğini sergilemek ve tanıtmak için ideal bir yer haline getiriyor.”  

İki ofisi, bir sürücü servis atölyesi ve ABB Üniversitesi (teknoloji ve yerel eğitim merkezi) ile Şili, yaklaşık 600 çalışanı ile Latin Amerika'da ABB için önemli bir pazar. Şirket, ve selüloz, enerji ve en önemlisi, madencilik sektörlerinden yerli ve uluslararası müşterileriyle, Şili'deki ana endüstrilerle uzun vadeli bir ilişkiye sahiptir.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle, müşteri odaklı ve dünya çapında öncü dört işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işkolu 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

6. Sezon Yarış Takvimi

Tur Şehir Ülke Tarih
1 Diriyah Suudi Arabistan 22 Aralık 2019
2 Diriyah Suudi Arabistan 23 Aralık 2019
3 Santiago Şili 18 Ocak 2020
4 Mexico City Meksika 15 Şubat 2020
5 Marrakesh Fas 29 Şubat 2020
6 Sanya Çin 21 Mart 2020
7 Roma İtalya 4 Nisan 2020
8 Paris Fransa 18 Nisan 2020
9 Seul Güney Kore 3 Mayıs 2020
10 Jakarta Endonezya 6 Haziran 2020
11 Berlin Almanya 2 Haziran 2020
12 New York City Amerika Birleşik Devletleri 11 Temmuz 2020
13 Londra İngiltere 25 Temmuz 2020
14 Londra İngiltere 26 Temmuz 2020

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp