ABB, SCARA robotlarını bilgisayardan kontrol etme yeteneğine sahip olarak RobotStudio®'yu genişletiyor

ABB, popüler SCARA robotlarının kullanımını, kullanıcılara ABB'nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı RobotStudio® aracılığıyla bilgisayarlarından devreye alma ve kontrol etme yeteneği sağlayarak kolaylaştırmıştır.

ABB, popüler SCARA robotlarının kullanımını, kullanıcılara ABB'nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı RobotStudio® aracılığıyla bilgisayarlarından devreye alma ve kontrol etme yeteneği sağlayarak kolaylaştırmıştır.

Robot Control Mate, kullanıcıların bilgisayarlarından robotları çalıştırabilmesini, öğretmesini ve kalibre edebilmesini sağlayan, bir SCARA robotunun hareketlerini kontrol etmeyi kolaylaştıran RobotStudio'ya eklenen yeni bir eklentidir. ABB’nin çevrimdışı programlama yazılımı ilk kez bir robotun fiziksel hareketlerini gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilir. Robot Control Mate ayrıca bir FlexPendant olmadan robot programlayabilmeyi mümkün kılar.

Robot Control Mate, ilk olarak IRB 910INV tavana monte edilmiş robotta sunulacak ve gelecekte ABB'nin portföyündeki diğer robotları için piyasaya sürülecektir.

RobotStudio, kurulum öncesi programlama, yapılandırma ve sanal devreye alma yapabilmek için sektörün önde gelen PC tabanlı çözümüdür. ABB’nin RobotStudio simülasyon programı , bir üretim hattında tam bir dijital fiziksel varlık veya sistem ikizi sunmaktadır. Çevrimdışı programlama aracı, kullanıcıların gerçek bir üretim hattına müdahale etmeden sanal bir 3D ortamda eksiksiz bir robot kurulumu oluşturabilmeyi, simüle edebilmeyi ve test edebilmeyi sağlar. Bu, yeni üretim hatlarının daha hızlı kurulabileceği ve devreye alma sırasında sürprizler olmaksızın tam hıza çıkabileceği anlamına gelir - günümüzün müşteriye özel kitlesel üretim ve daha kısa ürün yaşam döngülerine sahip üreticiler için kritik bir uzmanlık demektir.

ABB Küçük Robotlar Global Ürün Müdürü Darren Hung, “Kurulum, programlama ve operasyon veya robotları kolaylaştırmak, stratejimizin önemli bir parçasıdır, çünkü bu durum müşterilerimizin gerekli olan yetenek eksikliklerini dengelemek ve KOBİ'lerin yeni robot kullanıcıları olmalarına yardımcı olmak da dahil olmak üzere birçok avantaj sunmaktadır. Yeni Robot Control Mate fonksiyonunun RobotStudio’ya eklenmesiyle, artık robotik otomasyon çözümlerini kurmayı daha da kolay hale getirirken, kullanıcılar robotlarını dizüstü bilgisayarlarından kullanma esnekliğinin tadını çıkarabilirler.”

28 Mayıs Saat :09:00 , CEST (3 pm, GMT +8) düzenlenecek olan ücretsiz web seminerine katılabilirsiniz.

RobotStudio’nun yeni Robot Control Mate eklentisi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya daha fazlası için lütfen abb.com adresini ziyaret edin:

https://new.abb.com/products/robotics/robotstudio/robot-control-mate

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerin dijital dönüşümünü yönlendiren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan ABB, müşteri odaklı, küresel olarak önde gelen dört işletmeye sahiptir: Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket , Robotik ve İmalat Otomasyonu, ABB Ability ™ dijital platformu tarafından desteklenmektedir. ABB’nin Güç Şebekeleri Bölümü 2020’de Hitachi’ye devredilecek. ABB 100’den fazla ülkede 144.000 çalışanı ile faaliyet gösteriyor. www.abb.com

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu bir öncü olarak robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde , otomotivden elektronik ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000'den fazla robot çözümü teslim ettik. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği ve kolaylaştırmasını ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin internet bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu , 53'ten fazla ülke 100'den fazla lokasyonda 10.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. www.abb.com/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp