ABB ve Green.TV, Dünya EA Günü "elektrikli araç kullanımı" taahhüt kampanyasını başlatıyor

Tüketiciler, küresel çapta e-mobilite faaliyetlerinin kutlanacağı Dünya EA (Elektrikli Araç) Gününün bir ay öncesinde, bir sonraki araçlarının elektrikli olacağına dair bir taahhüt vermek üzere davet ediliyor.

center

ABB ve Green.TV tarafından ilk kez başlatılan Dünya EA Günü, e-mobilite faaliyetlerinin küresel olarak takdir edildiği bir gün olacak. Dünyada an itibariyle elektrikli araç (EA) kullanan sürücülere ve diğer potansiyel sürücülere ulaşmayı hedefleyen Dünya EA Günü, elektrikli araçların faydaları hakkında daha yüksek bir tüketici bilinci oluşturulması amacıyla tasarlandı ve elektrikli araç kullanımını en üst sıradan gündemine dahil etti.

Dünya EA Gününde sürücülerden, kullanacakları bir sonraki arabanın elektrikli bir araç olacağına dair çevrimiçi olarak taahhütte bulunmaları rica edilecek. Böylelikle, Dünya EA Gününün, elektrikli araçların sürdürülebilir ulaşımın geliştirilmesi konusunda oynadığı önemli rolün daha büyük kitlelerce tanınmasını nasıl sağlayacağı somut bir şekilde ortaya konulmuş olacak.

ABB’nin dünya çapındaki E-mobilite Altyapı Çözümleri işletmesi Başkanı Frank Muehlon, konuyla ilgili yorumlarda bulundu: "ABB Elektrifikasyonun yürüttüğü Mission to Zero projesi kapsamında, herkes için daha temiz ve daha yeşil bir toplum oluşturmaya kararlıyız. Dünya EA Günü, daha fazla elektrikli aracın kullanımına yönelik ihtiyaca dikkat çekiyor, biz de bu kampanyanın gelecekte sıfır emisyonlu bir ulaşımın sağlanmasına yardımcı olacak küresel çapta bir hareketin başlangıcı olmasını umuyoruz."

ABB, e-mobilite alanında dünya çapında bir lider olarak ve elektrikli araçların daha fazla benimsenmesi fikrine destek vererek bu sektörde inovasyonun sürdürülmesi yönünde bir kararlılık gösteriyor. ABB, bugüne dek 80’in üzerinde ülkede 14.000’den fazla DC hızlı şarj ünitesi satmış olup, elektrifikasyon alanında rakipsiz bir uzmanlığa sahip. ABB, geçtiğimiz günlerde sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin dünya çapında benimsenmesine yönelik destekleri ve üstlendiği rol sayesinde 2019 Yılı Global E-mobilite Lideri ödülüne layık görüldü.

Medya şirketi Green.TV'nin kurucusu Ade Thomas konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Dünya EA Gününün iklim değişikliği ve hava kirliliği gibi acil konulara değinmesini sağlamak istiyoruz ve herkesin elektrikli araç kullanmak suretiyle sürdürülebilir bir gelecek için üzerine düşeni yapacağına söz vermesini istiyoruz".

Dünya EA Günü, uluslararası bir e-mobilite hareketi yaratılması için e-mobilite sektöründeki diğer ortaklar ve liderler ile birlikte katkı verecek.

Bu diğer ortakların arasında elektrikli araç ve ilgili teknolojileri üreten Mahindra Electric Mobility, elektrikli araç üreticisi Polestar, Birleşik Krallıktaki altı büyük enerji şirketinden biri olan SSE ve Çinli elektrikli araç üreticisi NIO yer alıyor.

Taahhütte bulunmak için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.worldevday.org/ev-pledge

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp