Elektrikli bir Gelecek için sorumluluk alalım

60’tan fazla ülkede mevcut bulunan sürücüler, Dünya Elektrikli Araç Gününde (9 Eylül) elektrikli bir araca geçiş yapacaklarına dair kesin bir taahhütte bulundu.

Dünya EA Günü kapsamında ABB ve Green.TV tarafından başlatılan online taahhüt kampanyası, sürücüleri elektrikli araçların (EA) sürdürülebilir bir mobiliteye doğru ilerlememizde oldukça kritik bir rol oynayabileceğini kabul etmeye teşvik ediyor ve kullanacakları bir sonraki arabanın elektrikli bir model olmasını güvenceye alıyor.

Sonuçlar, harekete geçilmesi gerektiğinde hangi ülkelerin sürücü koltuğunda geçmekte tereddüt etmediğini ortaya koyuyor. Birleşik Krallık, an itibariyle kayıtların yüzde 29’u ile birinci sırada yer alıyor. Hemen ardından Hindistan (yüzde 13) ve Amerika Birleşik Devletleri (yüzde 11) geliyor.

ABB’nin Dünya EA Günü ile kurduğu ana ortaklık, şirketin ABB FIA Formula E Şampiyonasında, yani dünyanın tamamen elektrikli araçlarla gerçekleştirilen ilk motor yarışları serisinde mevcut bulunan isim ortaklığını güçlendiriyor. ABB Formula E, rekabet dolu bir ortamda teknik inovasyonların hayata geçirilmesi sayesinde e-mobilite alanında ilerleme kat edilmesini sağlamak amacıyla düzenleniyor.

center

ABB Elektrifikasyon Başkanı Tarak Mehta, konuyla ilgili şu yorumlarda bulunuyor: “Bugün dünyadaki ilk EA Günü ile e-mobilite tarihinde önemli bir kilometre taşını geride bırakmış olduk. ABB bir ana ortak olarak, dünyanın dört bir yanından olumlu yönde taahhütlerini bildiren çok sayıda insan görmekten oldukça memnun.”

“Biz ABB olarak sürücülerin elektriğe dayalı sürdürülebilir bir geleceğe yönlendirilmesi konusunda ilham kaynağı olmaya kararlıyız. Bu nedenle, Birleşik Krallık’tan başlayarak, başta Hollanda olmak üzere ileride dahil edilecek diğer ülkelerle, bir ABB filo elektrifikasyon pilot programı başlattık."

Dünya EA Günü, e-mobilite alanında kaydedilen ilerlemenin kutlanması ve EA'lara daha büyük destek sağlanmasına yönelik çabaların hızlandırılması amacıyla birçok endüstrideki çok sayıda ortağın ve liderin ilgisini çekti. Düzenlenen online etkinlik, Yeşil Toparlanma ve elektrikli araçların pazarlanması gibi önemli konularda sanal seminer işlevi gördü. Etkinlik, sosyal medya ve Worldevday.org üzerinden e-mobilite kaynakları ve elektrikli bir geleceğe doğru ilerlenmesi açısından faydalı bir merkez haline geldi.

Green.TV'nin kurucusu Ade Thomas konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Elektrikli ve sürdürülebilir bir mobiliteye hızlı bir şekilde geçilmesi hiç bu kadar acil olmamıştı. Dünya EA Günü ile, ulaşıma gerekli enerjinin sunulması ve ulaşımın karbonsuzlaştırılmasına yönelik ihtiyacı vurgulamaya yardımcı olduğumuz için ve refah, erişimi imkanı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı sunmayı sürdürebilmek amacıyla insanları elektriğe yönelmeye teşvik ettiğimizi umuyoruz.”

ABB, e-mobilite alanında dünya çapında bir lider olarak ve elektrikli araçların daha fazla benimsenmesi fikrine destek vererek bu sektörde inovasyonun sürdürülmesi yönünde bir kararlılık gösteriyor. ABB, bugüne dek 80’in üzerinde ülkede 14.000’den fazla DC hızlı şarj ünitesi satmış olup, elektrifikasyon alanında rakipsiz bir uzmanlığa sahip. ABB, geçtiğimiz günlerde sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin dünya çapında benimsenmesine yönelik destekleri ve üstlendiği rol sayesinde 2019 Yılı Global E-mobilite Lideri ödülüne layık görüldü.

Taahhüt kampanyasına kayıt yaptırmak için hala yeteri kadar süre var. Yalnızca www.worldevday.org/ev-pledge adresini ziyaret edin. Taahhüt kampanyası, Dünya EA Gününde etkinlikler ağı ve küresel ortaklar ve destekçiler aracılığıyla daha da güçlendirilecek ve gerçekleştirilen kayıtlar hakkında ileride daha fazla güncelleme yapılacak.

Editörlere Not:

Dünya EA Günü taahhüt kampanyası kapsamında bugüne dek en çok kaydın gerçekleştirildiği 10 ülke aşağıdaki gibidir:

center

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp