ABB, Çin Uluslararası Endüstri Fuarı'nda akıllı üretim ve sağlık hizmetlerini hızlandırmak için çözümlerini sunuyor

Artık hızla değişen iş ortamında, yeni endüstri lideri IRB 1300 robot, Otomobil Endüstrisi lideri PixelPaint çözümü ve Robotik Eczane Otomasyon Sistemi esnekliğin artırılmasına yardımcı olacak.

ABB, 2020 Çin Uluslararası Endüstri Fuarında (CIIF) bu yıl müşterilerin daha esnek olmasına ve üretimin çehresini temelden değiştiren temel eğilimleri ele almasına yardımcı olacak çok çeşitli son teknoloji dijital ve robotik otomasyon ürünleri, çözümleri ve hizmetleri sunuyor.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu İş Kolu Başkanı Sami Atiya "Otomasyon hiç şu anda olduğundan daha fazla amacına uygun olmamıştı. Değişen bu iş ortamına müşterilerimizin hızla uyum sağlayabilmesine yardımcı olmak için tasarlanan bir düzineden fazla robotik ürün ve çözümün her biriyle geniş bir endüstri yelpazesini canlandırmak ve dönüştürebilmek amacıyla teknolojinin tüm sınırlarını zorluyoruz. Çin'de tasarlanan ve üretilen IRB 1300, robot portföyümüzün en son üyesi ve müşterilerimizin esnek üretime geçmesine yardımcı olmak için nasıl yenilik yaptığımıza dair harika bir örnek." dedi.

ABB’nin yeni IRB 1300 robotu, daha hızlı ve daha kompakt bir pakette sınıfının lideri taşıma kapasitesi ve erişim yeteneği ile yol izleme doğruluğu sunar. Verimliliği ve üretim hattı esnekliğini artırmak için tasarlanan IRB 1300, müşterilerin karmaşık veya düzensiz şekillere sahip ağır nesneleri veya yükleri hızla kaldırabilen daha hızlı ve daha kompakt bir robot talebini karşılamasına yardımcı olacaktır. Yüzde 60 daha hafif, yüzde 83 daha küçük ayak izi ve yüzde 27 daha hızlı çevrim süresi ile bu altı eksenli endüstriyel robot, elektronik, genel endüstri, yiyecek ve içecek, lojistik ve 1. kademe otomotiv üretiminde yüksek yüklü uygulamalara hizmet etmek için erişim ve taşıma kapasitesine sahiptir.

ABB Çin Başkanı Chunyuan Gu “Bugün Çin, robotik ve otomasyonda küresel bir itici güç. Çin'de yeni ekonomik kalkınma modellerinin ve yeni altyapının teşvik edilmesi, yeni enerji araçları, 5G ve tüketici elektroniği, lojistik, yiyecek ve içecek, ilaç, eğitim, robotların büyük potansiyele sahip olduğu sağlık hizmetleri ve benzeri alanlar gibi birçok sektörde yeni fırsatları keşfetmemizi sağladı. Bu yılki CIIF fuarında, Geleceğin Hastanesi'nin yanı sıra Geleceğin Fabrikası için vizyonumuzu ve Geleceğin Aracının üretimine nasıl daha esnek bir yaklaşım sağlayacağımızı göstermekten mutluluk duyuyoruz. " dedi.

Geleceğin Hastanesi: ABB, hastaneler için bir Robotik Eczane otomasyon sistemi ve bir tıbbi laboratuvar için çift kollu bir YuMi® kolaboratif robotun, laboratuvar çalışanları ile birlikte çeşitli pipetleme, sıvı işleme, birleştirme ve mikrobiyolojik kültürleme görevlerinde birlikte çalışabileceği ortak bir hücreyi sergileyerek geleceğin hastanesine yönelik vizyonunu göstermektedir.

ABB’nin Şangay Seventh People's Hastanesi ile geliştirilen esnek Robotik Eczane otomasyon sistemi, ABB’nin MiniLoad robotu ve 3D çöp toplama çözümlerine dayalı olarak yatan hasta eczaneleri için robotik bir intralojistik çözümüdür.

Kurulum ortamının taleplerini karşılamak için oldukça modüler ve genişletilebilir olan Eczacı Robot iki eczacının iş yükünü üstlenebilmektedir. İlaç depolama ve iade alma, bir IRB 2600 kullanılarak MiniLoad robot sistemi tarafından gerçekleştirilirken, 3D görüntü işleme ve AI teknolojisine sahip diğer bir IRB 1200, ilaçları reçetelere göre sıralar ve dağıtır. Sistem, yüzde yüz ilaç izlenebilirliğini sağlamak için özel bir ilaç depolama yönetim sistemi ile müşterilerin eczaneyi yönetmelerine yardımcı olmak için ABB’nin Ability™ dijital platformuyla da tamamen uyumludur.

Geleceğin Aracı: ABB, otomotiv elektroniği montajı, kalite kontrol ve yenilikçi yeni Pixel Paint çözümü de dahil olmak üzere otomotiv endüstrisi için çeşitli akıllı ürünler ve teknolojiler sergiliyor. Bu, aşırı püskürtmeyi ortadan kaldırmak için inkjet kullanan, iki ayrı tondaki boyanın ve kişiye özel tasarımların hattan tek geçişte, maskeleme ve maskeleme kaldırma işlemi olmadan ve özelleştirilmiş boyamayı yüzde 50 daha hızlı ve daha sürdürülebilir hale getirir.

Geleceğin Fabrikası: ABB, geleneksel endüstrilerin dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak ve performanslarını artırmaları için tasarlanmış dijital çözümler sunuyor. ABB’nin dijital deneyim merkezinin ziyaretçileri, ABB Ability™ 'nin müşterilerin verilerini güvenli bir şekilde entegre etmelerini, daha geniş sektör verileriyle birleştirmelerini, büyük verileri ve kestirime dayalı analitiği uygulamalarını, performans ve verimliliği iyileştirmelerini sağlamalarına yardımcı olabilecek içgörüler oluşturmalarını nasıl sağladığını kolaylıkla keşfedebilirler.

ABB’nin Çin’deki robot işini geliştirilmesindeki bir sonraki aşama, şirketin Şangay’daki Geleceğin Robotik Fabrikasına yaptığı yatırımla çoktan başladı. Son teknoloji ürünlerinin üretimi, kendi kendine öğrenen makineler ile dijital ve işbirlikçi çözümleri birleştirebilen bir fabrika, artık otomasyonun sınırlarını zorlayacak ve esnek üretimi bir sonraki seviyeye taşıyacak. Dünyanın en gelişmiş, otomatik ve esnek robotik fabrikası olacak üretim ve araştırma tesisinin 2021 yılında açılması planlanıyor.

ABB, ayrıca Rui Liang'ın 1 Ekim 2020'de ABB'nin Çin Robotik Bölümü Başkanı olarak atandığını duyurdu. Liang, geçici bir dönemde görev yapan Dr. ChunYuan Gu'nun yerini aldı. Dr. Gu, ABB Çin Başkanı olarak görevine devam edecek. Liang, 17 yılı aşkın süredir ABB'de çalışmaktadır ve şu anda Robotik Elektroniği İş Kolu Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır ve bu pozisyona devam edecektir.

Yaklaşık 800 m2'lik bir alana yayılan ABB standı, Ulusal Sergi ve Kongre Merkezinde (Şangay) Salon 8.1 stand E001'de olacak.

Daha fazla detaylı bilgi için lütfen abb.com ‘u ziyaret ediniz veya çevrimiçi web CIIF web seminerleri için buraya tıklayınız.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar.  Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini     artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 10.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. www.abb.com/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp