ABB, enerji ve varlık yönetimi için yenilikçi, entegre ve Hizmet-olarak-Yazılım (SaaS) çözümünü sunar

ABB bugün, küresel müşterileri için Hizmet-olarak-Yazılım (SaaS) kategorisinde, kullanımı kolay, operasyonel maliyetleri %40'a kadar düşürebilen, uygulamaya özel bir varlık ve enerji yönetimi çözümü sundu. Beraberinde alçak ve orta gerilim sistemlerinin entegrasyonunu sağlayan bulut bağlantısı için gerekli son teknoloji ağ geçidini de duyurdu.

ABB Ability™ Energy and Asset Manager

Yeni ABB Ability™ Energy and Asset Manager, uygulamaya özel varlık ve enerji yönetimi sağlar. Kullanıcılar, enerji tüketimini gerçek zamanlı olarak optimize etmek ve tüm saha verimliliğini artırmak için tesis performansına ilişkin verileri görüntüleyip analiz edebilir ve varlıkları yönetebilir.

Her zaman, her yerde anında erişim ile yeni çözüm, küçük ve orta ölçekli fabrikalar, alışveriş merkezleri veya veri merkezleri için uygundur ve müşterilerin enerji faturalarında% 30'a, bakım maliyetlerinde ise% 40'a kadar tasarruf sağlayabilir.

ABB Elektrifikasyon Dijital Başkanı Andrea Temporiti şunları söyledi: “ABB Ability™ Energy and Asset Manager, tek bir arayüzdeki çeşitli uygulamalarla gerçek zamanlı veri ve analitik sağlayarak, müşterilerin daha iyi kararlar almasını ve operasyonel maliyetlerini düşürmesini her zamankinden daha kolay hale getirecek ve altyapıları genelinde iş değeri yaratmalarını sağlayacaktır."

ABB Ability™ Energy and Asset Manager, şimdiye kadar ABB Ability™ EDCS ve ABB Ability™ MyRemoteCare olarak tanınan çözümlerle aynı işlevleri sunar, fakat tek bir gösterge paneli arayüzünden tüm işlevlere basitleştirilmiş bir erişim sağlar. Kullanıcılara yazılımda çevrimiçi yükseltmeler yapma ve ABB Ability Marketplace™ aracılığıyla diğer abonelik-tabanlı-hizmetlere erişme esnekliği sunar. Hizmetler herhangi bir zamanda kolayca eklenebilir veya kaldırılabilir.

Yeni ABB Ability™ Energy and Asset Manager bulut çözümü, 2020'nin başlarında açıklanan ücretsiz Hizmet-olarak-Yazılım teklifinin bir parçasıdır. Mevcut iki ayrı enerji ve varlık yönetimi çözümü, ABB Ability™ EDCS ve ABB Ability™ MyRemoteCare, 2021'in başlarında aşamalı olarak kaldırılacak ancak müşterinin mevcut saha kurulumunda herhangi bir değişiklik gerekmeyecektir.

ABB Ability™ Edge Endüstriyel ağ geçidi

Yeni ABB Ability™ Edge Endüstriyel ağ geçidi, mevcut E-Hub 2.0 ağ geçidini basitleştiren güçlü bir kontrol yönetim aracıdır. Yeni Edge ağ geçidi, saha cihazlarından ve çevresel parametrelerden (sıcaklık, su, gaz) veri toplar ve verileri ABB Ability™ Energy and Asset Manager arayüzüne aktarır. Kullanıcılar, bağlı tüm cihazları ethernet kablosuyla ya da isteğe bağlı Wi-Fi veya hücresel bağlantı modülleri üzerinden izleyebilir.

Yeni ağ geçidi, alçak ve orta gerilim sistemlerini entegre eder. Ayrıca yerel bir ağa doğrudan bağlantı ve yerel veri depolama özelliği sayesinde çevrimdışı izleme işlevi de sağlar. 2021 yılı başında piyasaya sunulacaktır.

Temporiti, "ABB Ability™ Energy and Asset Manager, yeni ağ geçidi ürünümüzle birlikte tüm ABB teklifleriyle aynı yüksek güvenlik standartlarını karşılarken, bağlanabilir elektrifikasyon çözümlerimizin en iyilerini bir araya getiren kullanıcı dostu, sezgisel bir deneyim sunuyor" dedi.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel mühendislik şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 144.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp