ABB, dünya çapında lider bir inovatif kuruluş olarak tanınıyor

ABB, dünya çapında lider bir inovatif kuruluş olarak tanınıyor

Clarivate Top 100 Global Innovator, ABB'yi son on yılda beşinci kez dünyanın en inovatif küresel liderleri arasında gösteriyor.

ABB, bilimsel ve akademik araştırma, patent istihbaratı ve uyumluluk standartları dahil olmak üzere analitik alanında dünya çapında bir lider olan Clarivate tarafından 2021 yılında dünyanın en inovatif şirketlerinden birisi olarak nitelendi.

Clarivate listesi, 2012 yılından beri tüm dünyada inovasyon gerçekleştirenleri belirliyor ve böylece inovasyon ekosisteminin en tepesinde yer alan ünlü şirketleri ve araştırma kurumları takdir ediliyor. Clarivate, her sene aynı metodolojiden faydalanarak 14.000'den fazla kuruluşun patentli fikirlerini yatırım düzeyleri, etkileri ve kaliteleri yönünden analiz ediyor. ABB, 2021 yılında listede kendisine toplamda beşinci kez yer buldu.

CEO Björn Rosengren, konuya ilişkin olarak “Bir kez daha dünyanın en inovatif 100 kuruluşundan biri arasında gösterilmekten ötürü gurur duyuyoruz. İnovasyon, 130 yıldan daha uzun bir süre önce kurulduğumuz andan beri DNA'mızda bulunuyor ve uzun vadeli karlı büyümenin sağlanması ve müşterilerimiz ve toplum için değer yaratılması doğrultusunda, teknoloji alanında bir lider olarak mevcut konumumuzun koruması amacıyla Ar-Ge alanına yatırım yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ABB, 2020 yılında Ar-Ge ve dijital harcamalarını Grup gelirlerinin yüzde 4,8'ine çıkardı ve bu da yaklaşık 1,3 milyar dolara tekabül ediyor. Şirketin bünyesinde dünya çapında yaklaşık 7.000 araştırmacı çalışıyor ve bunların yüzde 60'ından fazlası yazılım geliştirme ve dijitalleşme alanlarına odaklanıyor.

Şirket, dünyanın dört bir yanında 100’ü aşkın lider üniversite ile ortaklık yürütmeye devam ediyor. ABB’nin birlikte çalıştığı üniversiteler arasında ABD’de Arnegie Mellon ve Stanford University, Kanada’da University of British Columbia, Birleşik Krallık’ta Indian Institute of Technology, Çin’de Tsing Hua University, İsveç’teki Royal Institute of Technology ve İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan ETH yer alıyor.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp