ABB Robotik, malzeme taşımada 3D görüntü işleme özellikli çözümlerine hız vermek için yeni bir test merkezi açtı

  • İsveç'teki yeni Jönköping test merkezi, makine besleme ve parça beslemeyi otomatikleştirmek için 3D görüntü işleme özellikli çözümler geliştirecek
  • Parça işlemede otomasyonun artırılması verimliliği, üretkenliği ve esnekliği iyileştirir

ABB Robotik, İsveç'in Jönköping şehrinde yeni bir Rastgele Kasadan Malzeme Toplama test merkezi açtı. Bu merkezde en yeni 3D görüntü işleme özellikli Rastgele Kasadan Malzeme Toplama teknolojisini kullanarak otomatik seç ve yerleştir çözümleri geliştiriyor. Yeni merkez, ABB'nin KOBİ'lerde esnek otomasyona geçişi hızlandırma stratejisinin bir parçası. ABB'nin makine besleme ile ilgili olan Küresel Çözüm Merkezi'nde bulunan test merkezinde, ekip, kendi uygulamalarına dahil edilecek küresel müşteriler ve iş ortaklarıyla birlikte yenilikçi çözümler ortaya koyacak.

ABB Robotik Genel Endüstri İş Kolu Genel Müdürü Andrea Cassoni "Yeni Rastgele Kasadan Malzeme Toplama test tesisimizin açılışı, tarihsel olarak otomatikleştirilmesi zor olan sektörlerdeki süreçler için otomasyonun kilidini açma çabalarımızın önemli kilometre taşlarından biridir. Rastgele yerleştirilmiş parçaların hızlı ve verimli bir şekilde beslenmesi ve işlenebilmesi esnekliği önemli ölçüde artıracaktır. Geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, otomatik Rastgele Kasadan Malzeme Toplama çözümümüz verimli bir malzeme taşıma uygulaması olarak müşterilerimiz için genellikle 12 aydan kısa bir sürede önemli bir yatırım geri dönüşü anlamına geliyor. " dedi.

ABB, yeni test merkezinde, standart olmayan konfigürasyonlarda ve yönlerde parça seçimini mümkün kılmak için, bir ABB robotunu 3D görüntü işleme ile birleştiren Rastgele Kasadan Malzeme Toplama teknolojisinin geliştirilmesinde inovasyonu hızlandıracak. Herhangi bir oryantasyonda olan parçaların bir kasa içine veya palet üzerine rastgele yerleştirilmesine izin vererek, parçaların manuel olarak önceden sıralanması veya düzenlenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Geleneksel yapılandırılmış kasadan malzeme toplama sistemleri,parçaların robotun bunları alıp taşımadan önce belirli bir oryantasyonda düzenlenmesini gerektirir. Parçaları elle düzenlemek zaman alıcı olabilir.Komponentlerin tekrar tekrar kaldırılması ve beslenmesi hasarlara neden olabilirken, parçaları yanlış konumda beslemek yaralanmalara ve üretimde aksamalara neden olur.

Malzeme toplama uygulamalarının tam otomasyonu, fabrika süreçlerinin verimliliğini, üretkenliğini ve esnekliğini artıracak, makine ve parça besleme uygulamalardaki malzeme taşıma ve iş akışlarını hızlandıracaktır. Parça paletlerini otomatik olarak otonom mobil robotlarla (AMR) robot hücresine getirmek gibi daha bir çok gelecekteki fabrika süreçlerinin otomatikleştirilmesinin de önünü açacaktır.

ABB'nin en küçük makine besleme hücresi, yalnızca 3 m2'lik bir alana sahip olup, mevcut üretim hatlarına da kurabilmek için yeni imkanlar sunar.

ABB'nin yeni Rastgele Kasadan Malzeme Toplama test merkezinde müşteriler ve iş ortakları, farklı konfigürasyonları ve senaryoları gerçek bir ortamda uygulamadan önce test edebilecek ve bu sayede artık geleneksel olarak malzeme toplama uygulamaları oluşturmak ve kurulumla ilgili riskleri azaltmakla birlikte zamanı ve maliyetleri en aza indirmeye yardımcı olacak. Ekip, nihai test ve iyileştirme için fiziksel hücreler oluşturulmadan önce süreçleri modellemek için ABB'nin önde gelen simülasyon ve programlama aracı olan RobotStudio'yu kullanacak.

ABB'nin otomatik Rastgele Kasadan Malzeme Toplama çözümü, ABB'nin önde gelen makine besleme Küresel Çözüm Merkezi ile 3D görüntü işleme teknolojisinin geliştirilmesi ve tedariğinde uzmanlaşmış iş ortakları arasındaki yakın işbirliğinin bir sonucudur.

Rastgele Kasadan Malzeme Toplama Test Merkezi'nin açılışını buradan izleyebilirsiniz.

Tezgah Besleme web sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp