ABB ve HASCO, Çin otomobil endüstrisinde akıllı üretimi desteklemek için ortak girişim kurdu

  • Ortaklık, otomobil parçaları üretimi için daha fazla otomasyon ve sürdürülebilirlik sağlamak için mevcut ilişki üzerine kuruludur
  • Her iki taraf tarafından 30 Aralık 2021'de imzalanan yeni ortak girişim anlaşmasının 2022'nin 2. çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor

Otomasyon uzmanı ABB ile Çin'in önde gelen otomotiv parça tedarikçisi HASCO, bugün Çin'in otomotiv endüstrisinde yeni nesil akıllı üretimi yönlendirmek için bir ortak girişim kurulduğunu duyurdu.  

Ortak girişim, iki şirket arasındaki mevcut başarılı ilişki üzerine inşa edilecek ve HASCO'nun Çin merkezli operasyonları dahilinde oldukça esnek ve sürdürülebilir otomobil parça imalatının kritik gelişimine yol açacak.

Otomotiv endüstrisinin elektrikli araçlara geçişi hız kazanırken, parça üreticileri hızla değişen taleplere ve trendlere cevap verebilecek esnek tesislere giderek daha fazla yatırım yapmalıdır. ABB Robotik ve HASCO arasındaki ortak girişimde ABB'nin %40 hissesini içeren ortaklık, sektördeki akıllı teknolojilerin ve yapay zekanın kullanımını genişletecek. Her iki taraf da yatırımla ilgili daha fazla ayrıntı açıklamamayı kabul etti.  

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü Başkanı Sami Atiya, “Otomotiv endüstrisi başlangıcından bu yana en büyük dönüşümüyle karşı karşıya kalırken ve elektrikli araç satışlarının 2035 yılına kadar dünyanın birçok yerinde içten yanmalı araçları geride bırakmaya başlamasıyla, endüstrinin geçişini desteklemeye açık bir ihtiyaç var. Bu ortak girişim, en büyük otomotiv üretim pazarlarından biri olarak, sürdürülebilir bir ulaşım geleceği sağlamada önemli bir rol oynayacak olan Çin'deki müşterilere fayda sağlayan otomatik çözümlerle HASCO'nun lider konumunu daha da geliştirmemizi sağlayacak." dedi.

2022'nin ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi beklenen yeni ortak girişim, otomobil parçaları endüstrisinde verimliliği artırmaya yönelik muazzam potansiyeli gerçekleştirmek için her iki ortağın uzmanlık ve üretim deneyimine dayanacak. Araç gövdesinden şasi sistemlerine, güç ve akü elektroniğinden e-sürücü sistemlerine kadar çeşitli sektörlerdeki müşteriler, yeni, yüksek verimli ve çevresel açıdan sürdürülebilir üretim yöntemlerinden yararlanacak.  

ABB, Çin'de Ar-Ge, üretim, satış, mühendislik ve sistem entegrasyonundan oluşan tüm değer zincirini yerelleştiren ilk çok uluslu robot tedarikçisiydi. ABB, 2022'de Şanghay'da, ürün geliştirme, Yapay Zeka ve otomasyon çözümlerinde müşteri işbirliğindeki yenilikleri hızlandıran yerinde bir araştırma ve geliştirme merkezine ev sahipliği yapan dünyanın en gelişmiş Robotik fabrikasını açacak.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com  

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 10.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. www.abb.com/robotics  

SAIC Group'un bir üyesi olan HASCO Group, 40'tan fazla iş alanını kapsayan 30 yılı aşkın bir süredir dünya çapındaki büyük OEM'lere ileri teknolojiler, güvenilir ürünler ve yüksek kaliteli hizmetler sunan kapsamlı bir otomotiv parça sistemi entegrasyon tedarikçisidir.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp