EV pil üretimindeki malzeme taşıma uygulamaları için, yeni ve büyük ABB robotları hızı ve esnekliği artırıyor

  • Yeni IRB 5710 ve IRB 5720 robotları, elektrikli araç (EV) üreticilerini malzeme taşıma uygulamalarında gereken ek hız ve esneklikle destekliyor.   
  • Geliştirilmiş hız ve hassasiyet, sağlam tasarım ve daha yüksek çalışma süresi ile gelişmiş verimlilik ve performans sağlar.  
  • 70 kg'dan 180 kg'a kadar yük taşıma kapasitesine sahip sekiz farklı varyant ile dökümhane, dövme, kauçuk, plastik ve metal imalatındaki uygulamaları da destekler.

ABB, karmaşık üretim uygulamaları için büyük robot portföyüne iki yeni robot ailesi ekliyor. Gelişmiş hız, doğruluk, esneklik, entegre ve prosese özel kablolaması ile daha sağlam bir tasarım sunan ABB'nin IRB 5710 ve 5720 robotları, elektrikli araç (EV) üretimi, dökümhane, dövme, kauçuk, plastik ve metal imalatı gibi uygulamalar için daha fazla çalışma süresi ile daha yüksek verimlilik ve gelişmiş performans sunar.

Sekiz farklı varyantta mevcut olan IRB 5710 ve IRB 5720, 70 kg'dan 180 kg'a ve 2,3 m'den 3 m'ye kadar olan taşıma yükleri için çeşitli seçenekler sunar. Birlikte, iki robot ailesi, malzeme taşıma ve makine ile parça besleme ve montaj dahil olmak üzere çok çeşitli üretim görevlerinin yanı sıra pil modülü toplama ve yerleştirme, yüksek hassasiyetli montaj ve parça taşıma gibi EV üretimindeki belirli işlemler için de uygundur. Robotların sunduğu bu avantajlar, onları plastik enjeksiyon, metal döküm, temizleme ve püskürtme uygulamalarında kullanım için de ideal hale getiriyor.

ABB Robotik Otomotiv İş Kolu Genel Müdürü Joerg Reger, “Bu yeni robotlar, ABB'nin hızla büyüyen EV pazarında devam eden genişlemesini hızlandırıyor ve müşterilerin sağlam ünitelere yönelik talebini hız, yol doğruluğu ve karmaşık EV pil montaj görevlerini yerine getirme becerisi ile karşılıyor. İçten yanmalı motorlu (ICE) araçlardan EV'lere geçiş, özellikle hızlı, uyarlanabilir üretim hatlarına olan talebi artırıyor. EV tasarımları genellikle oldukça karmaşık olabilir ve piller ve yarı iletken modüller gibi bileşenler çok ağır veya aşırı kırılgan olabilir. Bu talepler, üretimde hataları önlemek için maksimum hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sunabilen çözümler gerektiriyor ” diyor.

Her iki robot ailesi de, OmniCore kontrol ünitesi ailesinin en son üyesi olan ABB'nin yeni OmniCoreTM kontrol ünitesi V250XT tarafından desteklenmektedir. ABB 'nin TrueMove ve QuickMove hareket kontrol teknolojisine sahip OmniCore V250XT kontrol ünitesi, IRB 5710 ve IRB 5720 robotlarının sınıfında lider hız sunmasını sağlayarak üretim kapasitesini daha düşük üretim süreleriyle iyileştirir.

Mükemmel konum tekrarlanabilirliği (0,04-0,05 mm), yol tekrarlanabilirliği (0,1-0,14 mm) ve yol doğruluğu (1-1,2 mm) ile IRB 5710 ve IRB 5720, sınıflarındaki diğer robotlardan daha hassastır ve bu robotların en yüksek üretim kalitesini sunabilmelerini sağlar.

ABB'nin LeanID Entegre Kablo Paketi , proses kablolarının dışarıdan değil robotun üst kolunun içinden ve bilek boyunca yönlendirilmesini sağlayan, her türlü hasar ve kablo aşınması ile yırtılmasına karşı daha fazla koruma sağlar. Bu, robot bakım sorunlarının yaygın bir nedeni olan ısıya ve çarpışmalara karşı koruma sağlayan sallanan kabloları ortadan kaldırır, potansiyel olarak duruş süresini ve bakım maliyetini azaltır ve robotların hizmet ömrünü birkaç yıl daha uzatır. LeanID ayrıca ABB'nin RobotStudio® çevrimdışı programlama yazılımındaki öngörülebilir kablo hareketleriyle programlamayı ve simülasyonu kolaylaştırır. 

Her iki robot serisi de, maksimum üretim tasarımı esnekliği için zemine, açılı, ters çevrilmiş ve yarı rafa da dahil olmak üzere çoklu montaj seçeneklerine sahiptir. Kaynak, kesme veya mastik gibi diğer farklı proses uygulamaları ise 2023'te piyasaya sürülecek.

Daha fazla bilgi için lütfen https://new.abb.com/products/robotics/industrial-robots/irb-5710 adresini ziyaret edin.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp