ABB, elektronik üretim hızını ve doğruluğunu artıran çığır açan robot sıralama yazılımını piyasaya sürdü

  • Yüksek Hızlı Sıralama yazılımı, hızda yüzde 70 ve doğrulukta yüzde 50 artış sağlamak için görüntü işleme teknolojisini kullanır.  
  • Yazılım, ABB'nin temiz oda seçeneğine sahip yeni IRB 1300 modelini ve IP54 IRB 920T SCARA robotlarını içeren elektronik üretim portföyüne ekleniyor.  

ABB Robotik, elektronik montajında hız ve doğruluğu dönüştürmek için endüstri lideri, öncü bir yazılım çözümünü piyasaya sürdü. ABB'nin 50 yıllık yazılım uzmanlığıyla donatılmış Yüksek Hızlı Sıralama yazılımı, üreticilere 6 eksenli robotların hızını yüzde 70 ve doğruluğu yüzde 50 artırarak, doğruluk seviyelerini artırırken pazara ürün sunabilme süresini önemli ölçüde azaltan ilk yazılım özelliğini taşımaktadır.  

PC tabanlı yazılım, robotun iş parçasına göre konumunu kontrol etmek için bir bilgisayar görüntü işleme sistemi ile birleştirilmiş bir veya daha fazla kamera kullanan Görme tabanlı robot kontrolü teknolojisini içerir. Robot hareket ederken, kameralar sürekli olarak görüntüler yakalar, bilgisayarlı görüş sistemi bilgileri alır, çapraz kontroller yapar ve 0,01 ila 0,02 milimetre hassasiyet sağlamak için gereken robotik hareketleri ayarlar.

ABB'nin Robotik Elektronik iş kolu Genel Müdürü Rui Liang, “Akıllı telefonların, giyilebilir cihazların ve diğer yüksek teknolojili cihazların satışları artıyor ve elektronikteki gelişmeler hız kazanıyor. Cihazlar küçüldükçe ve daha güçlü hale geldikçe, komponentleri hızlı ve doğru bir şekilde yerleştirmek için yeni otomasyon çözümlerine ihtiyaç duyuluyor, bu da üretimin talebe ayak uydurabilmesini ve en yüksek ürün kalitesini korumasını sağlıyor.” dedi.  

ABB'nin eklemli 6 eksenli robotları, dar alanlarda karmaşık görevlerin üstesinden gelmek için oldukça esnektir ve çeşitli titiz yerleştirme görevlerini gerçekleştirebilir. Yüksek Hızlı Sıralama yazılımı, hız ve doğruluk arasındaki bu mükemmel dengeyi bulmak için geliştirildi.  

Sistem entegratörleri ve üreticiler, zahmetsiz bir şekilde devreye alma ve gerekli ayarlamaları yapabilmenin yanı sıra kurulum süresinin tamamında sekiz saatten yalnızca bir saate kadar olan azalmanın avantajlarından da yararlanabilir. Yazılımın kullanımı kolay ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğu için minimum programlama deneyimi gereklidir. Ek olarak, yazılım çok çeşitli kameralarla, IRC5 ve OmniCore robot kontrol üniteleriyle de uyumludur. Bu sayede sistem entegratörlerinin mevcut kurulumları uyarlamasına da olanak tanır.  

“RobotWare ailesindeki en son yeniliğimiz olan Yüksek Hızlı Sıralama yazılımı, elektronik üreticilerinin 0,01-0,02 mm doğruluk seviyelerini korurken, üretkenliği %70 oranında artırmasını sağlar. Bu, elektronik montaj pazarı için çığır açan bir teknolojidir,” diyerek sözlerini sonlandırıyor Liang.  

Yazılım, ABB'nin IRB 1100 ve IRB 120 endüstriyel robotlarıyla uyumludur. RobotWare Yüksek Hızlı Sıralama için daha fazla bilgiye aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.
https://new.abb.com/products/robotics/application-software/assembly/high-speed-alignment

ABB Robotik, yazılım portföyünün yanı sıra yeni IRB 1300 yeni modeli ve IRB 920T SCARA yeni seçenekleriyle elektronik üretimi için robot portföyünü genişletmeye devam ediyor. Yeni IRB 1300, 12 kilogramlık yüksek yük kapasitesi ve 1,4 metrelik erişimi bir araya getirerek, aynı anda daha fazla ve daha ağır nesneyi işlemesine olanak tanıyarak saatte daha fazla ürünün üretilmesini ve verimliliğin artmasını sağlar. ABB'nin IRB 920T SCARA robotu, tozlu, ıslak ve temiz oda ortamlarında istikrarlı üretim sağlayan IP54 ve Temiz Oda ile yeni seçenekler içerir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin.

https://new.abb.com/products/robotics/industrial-robots/irb-1300
https://new.abb.com/products/robotics/industrial-robots/irb-920t

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp