ABB'nin yeni Robotik Palet Boşaltma çözümü, verimliliği arttırıyor

  • Yeni çözüm ağır manuel kaldırmaların yerini alır ve verimliliği önemli ölçüde artırır.
  • Yapay görüntü işleme yazılımı, son derece karmaşık palet kaldırmada ustalaşır. Görevleri hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirerek verimliliği artırır ve maliyetleri düşürür.
  • ABB'nin RobotStudio® dijital ikiz yazılımı, müşterilerin operasyonel gereksinimlerini karşılamak için özel uygulamalar sunuyor.
  • ABB Otonom Mobil Robotları (AMR) kolay entegre edebilme imkanı sağlıyor.

ABB, lojistik, e-ticaret, sağlık ve ambalajlı tüketim malları sektörlerinde karmaşık palet boşaltma görevlerinin üstesinden gelmek için bir çözüm olan "ABB Robotik Palet Boşaltma Çözümünü" piyasaya sürdü. ABB'nin yeni çözümü, yapay görme yazılımını kullanarak çok çeşitli kutu tiplerini hızla değerlendirebiliyor. Bu sayede daha az mühendislik çabası ve kısa kurulum süresi ile yüklerin verimli şekilde nakledilmesine olanak tanır.

ABB Robotik Bölüm Başkanı Marc Segura “Tüketici davranışındaki değişiklikler, çok kanallı, doğrudan tüketiciye ve e-ticaret gibi yeni satış kanallarında artışa yol açıyor. Bunlar da daha esnek ve verimli sipariş karşılama ve dağıtım altyapılarına duyulan ihtiyacı artırıyor. Tekli ve karışık paletlerden çeşitli konfigürasyonlarda istiflenmiş kutuları paletleme özelliğiyle, ABB'nin Robotik Palet Boşaltma Sistemi, dağıtımda bir sonraki aşamaya hazır çok çeşitli malların daha hızlı ve daha doğru bir şekilde taşınmasını sağlayarak bu ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olur." dedi.

Paletlerin bileşimi ve konfigürasyonu daha çeşitli hale geldikçe, paletten çıkarma görevleri daha karmaşık hale gelmekle kalmaz, aynı zamanda daha önce manuel olarak yapılan bu sıralama işleri, tipik olarak yüksek personel devir hızı ve artan işe alma maliyetleri ile karakterize edilir. 'ABB'nin Robotik Palet Boşaltma Sistemi’, 2,8 metre yüksekliğe kadar paletleri hızlı ve verimli şekilde nakletmek için gelişmiş yapay görme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak bu sorunları çözer ve şu anda bu yüksekliklerde çalışabilen tek çözümdür.  

ABB'nin Robotik Palet Boşaltma yazılımı, robota her kutu için uygun bir kavrama noktası sağlamak için görüntü sensörü tarafından toplanan bilgileri kullanır. Ardından robot, 30 kg ağırlığa kadar olan kutuyu alır ve başka bir palete veya bir çıkış konveyörüne yerleştirir. Sistemin hızı ve doğruluğu, günde 24 saat, saatte 650 çevrime kadar en yüksek hızda çalışmasını sağlar.

Görüntü sensörü, robotun paletler üzerindeki belirli karton kutuları algılamasını sağlayarak birkaç farklı yük türünün güvenilir şekilde paletlerden çıkarılmasına olanak tanıyor. Bunlar, tanımlanmış katmanlarda tek tip kutudan oluşan paletler ile bir dizi farklı kutu türü içeren "gökkuşağı" paletleri ve çeşitli ağırlık, şekil ve malzemelere sahip çok çeşitli kutulara sahip karışık paletlerdir.

ABB’nin yeni Robotik Palet Boşaltma çözümü, basit veya daha karmaşık palet boşaltma görevlerini gerçekleştirmek için gereken esnekliği sağlamak üzere bir dizi dört ve altı eksenli robotla sağlanıyor. ABB'nin RobotStudio® dijital ikiz yazılımı da mevcuttur ve müşterilerin kendi kutu boyutları, ağırlıkları ve palet desenleriyle ısmarlama uygulama simülasyonları oluşturmasına olanak tanır.

Modüler kolaboratif yerleşimler, müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ve robotun çevresini tarayarak çalışanların güvenliğini sağlamak için gelişmiş lazer, radar tarayıcı ve ışık perdesi sistemlerini bir araya getirebilir. Esnekliği daha da artırmak için, 'ABB'nin Robotik Palet Boşaltıcı'sı, üç hafta kadar kısa kurulum süreleri sayesinde, depolar ve sevkiyat merkezleri için son derece yetenekli ve esnek malzeme elleçleme sistemi oluşturabilmek için otonom mobil robotlarla da entegre edilebilir.

ABB'nin Robotik Palet Boşaltma çözümü hakkında daha fazla bilgi için abb.com adresini ziyaret edin.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 10.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. www.abb.com/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp