ABB, E-mobilite iş kolunun planlanan ilk halka arzı hakkında bilgi verdi

ABB, E-mobilite iş kolunun planlanan ilk halka arzı hakkında bilgi verdi

  •  ABB, E-mobilite iş kolunun İsviçre borsasında halka arzı konusunda son derece kararlı.
  • Önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan hisse arzı zor piyasa koşulları nedeniyle ertelendi.

ABB, E-mobilite iş kolunun planlanan ilk halka arzı hakkında güncellemede bulundu. İş kolunun halka arzı, ABB’nin stratejisinin önemli bir parçasını teşkil etmeye devam ediyor.   Ancak son zamanlardaki piyasa koşulları, 2022’nin ikinci çeyreğinde planlı bir hisse arzına devam etmeyi zorlaştırdı.

Dolayısıyla ABB piyasa koşullarını yakından takip ediyor ve yapıcı piyasa koşullarının mevcut olduğu veya olacağı hallerde iş kolunun SIX Swiss Exchange borsasında listelenmesine devam edilmesi hususunda son derece kararlı.

ABB E-mobilite, organik olarak ve M&A yoluyla gelişen büyüme hikayesini izlemeye devam edecek. Bunun yanında Başkan Michael Halbherr’in liderlik ettiği iş kolunun Yönetim Kurulu, hızlı gelişen varlıkların yönetilmesine yardımcı olacak. İş kolu için ayrıca ABB markası altında yeni bir özel kimlik de hazırlanıyor.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren lider bir küresel teknoloji şirketidir.   Yazılımı elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyüne bağlayarak ABB, performansı yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorluyor. 130 yılı aşkın bir mükemmellik geçmişine sahip olan ABB’nin başarısı, 100’den fazla ülkede yaklaşık 105.000 yetenekli çalışan tarafından sağlanmaktadır. www.abb.com

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp