ABB'nin yeni OmniVance™ İşleme Hücresi ve Yazılımı, üretim hızını ve esnekliği artırırken kurulumu kolaylaştırır.

  • Tek bir hücrede sekiz adede kadar farklı uygulamayı gerçekleştirebilen ilk standart işleme çözümü
  • Kurulum süresini %92 oranında azaltır - üç ila beş günlük endüstri normundan on saate kadar
  • Tek bir takımda otomatik kalibrasyon ile yol ayarı sunan ve kalibrasyon süresini on dakikaya indiren ilk İşleme Yazılımı
  • İşleme Hücresi, denetime ihtiyaç olmadan ve bakım gerektirmeden zorlu koşullarda 20.000 saate kadar çalışabilir

ABB bugün OmniVance™ İşleme Hücresi ve İşleme Yazılımı çözümlerini piyasaya sunarak zımparalama, polisaj, kesme ve yüzey işleme gibi bir dizi uygulamaya daha fazla esneklik ve kolaylık getirdi.

ABB'nin yeni OmniVance standartlaştırılmış uygulama hücreleri portföyünün bir parçası olan yeni İşleme Hücresi, bir hücrede sekize kadar farklı uygulamayı gerçekleştirebilme özelliği ile pazarda bir ilktir. Sezgisel İşleme Yazılımı, programlamayı kolaylaştırır ve kurulum süresini %92'ye kadar azaltır.

ABB Robotik Bölüm Başkanı Marc Segura, “OmniVance İşleme Hücresi ve İşleme Yazılımı, ABB'nin büyüyen robotik portföyündeki otomasyonu daha erişilebilir, esnek ve daha hızlı hale getirmek için yaptığımız en son yeniliklerdir. Tüketicilerin daha geniş bir ürün yelpazesine yönelik iştahı arttıkça ve ürün yaşam döngüleri daraldıkça, üreticilerin pazarda bir adım önde olmak için hızlı ve uygun maliyetli değişiklikler yapması gerekiyor." dedi.

OmniVance İşleme Hücresi ile esnekliği ortaya çıkarın

Bir IRB 2600 robotu, bir kontrol ünitesi, basınç ve seviye sensörleri ile diğer ekipmanlarla birleştirilmiş bir döner tabla, uyumluluğu garanti etmek için tüm komponentlerin önceden test edildiği OmniVance İşleme Hücresini oluşturur. Hücrenin %90'ı zaten inşa edilmiş durumda, yani kullanıcıların yalnızca işleme takımına ve robot kalibrasyonuna odaklanması gerekiyor. Bu "ön mühendislik" düzeyi, hücrelerin çok çeşitli üretim ortamlarına kolayca entegre edilmesini sağlamak için daha hızlı kurulum ve daha kompakt ayak izi ile sonuçlanır. Standartlaştırılmış bir tasarımın kullanılması, genellikle uç efektörünü değiştirerek tek bir hücrede sekiz adede kadar farklı işlevi çalıştırmayı mümkün kılar.

OmniVance İşleme Hücresi, 2.400 hücre üzerinde gerçek yaşam stres testleri ile şekillendirilmiştir. Sonuçise, zorlu koşullara uygun ve bakım gerekmeden önce 20.000 saat denetimsiz çalışabilen, son derece dayanıklı ve kararlı bir çözümdür.

İşleme Yazılımı ile otomasyonu kolaylaştırın

ABB'nin İşleme Yazılımı, otomatik kalibrasyon ve yol ayarlama işlevlerini tek bir sezgisel araca entegre eden ilk yazılımdır. Bu, zımparalama, çapak alma, polisaj ve kuru buz temizleme gibi işleme uygulamalarında doğruluğu en üst düzeye çıkarırken yeni ürünlerin kurulum sürecini kolaylaştırır. İşleme Yazılımı, İşleme Hücresinde kullanılan IRB2600 robotunun yanı sıra ABB'nin çok çeşitli robotlarını destekleyen bağımsız bir araçtır.

İşleme Yazılımı, takımları ve çalışma nesnelerini otomatik olarak kalibre ederek yeniden kalibrasyon süresini üç saatten sadece on dakikaya düşürür. Entegre yol ayarlama işlevi, cep telefonu kılıfı veya alüminyum jant gibi yüksek kaliteli bir yüzey elde etmek için tipik olarak gereken iki güne kıyasla, kullanıcıların yalnızca yarım günde binlerce yol noktasını kolayca düzenlemesini sağlar.

Programlama yapmayan uzmanlar, sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüzle işleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir ve izleyebilir. İşleme işleminin daha hızlı programlanması, basit sürükle ve bırak işlevleriyle sağlanır,hata riski bu sayede en aza indirilir. Programları birden çok işleme istasyonu arasında kopyalamak ve yapıştırmak, operasyonları büyütmek için gereken süreyi daha da azaltabilir.

Segura, "OmniVance İşleme Hücresi ve İşleme Yazılımımız, ahşap ve metal üretiminden elektronik ve otomotive kadar çok çeşitli sektörlerdeki işletmeler için yeni verimlilik, doğruluk ve esneklik düzeylerinin kilidini açmak için yeni fırsatlar sunuyor. Ürün tasarımı daha karmaşık hale geldikçe ve işgücü kıtlığı etkiledikçe, İşleme Hücremiz ve İşleme Yazılımımız birlikte işletmelerin en karmaşık görevlerde bile verimliliklerini dönüştürmelerini sağlayabilir." diye ekledi.

OmniVance FlexArc Kompakt, ABB'nin tüm standartlaştırılmış uygulama hücrelerini birleştiren yeni OmniVance markasının bir parçası olarak sunulan en yeni ürünlerden biridir. Robot, tutucu, kontrolünitesi, yazılım ve diğer komponentleri uygulamaya özel tek bir çözümde bir araya getiren OmniVance hücreleri, minimum entegrasyon çabası gerektirir ve hata olasılığını azaltır. OmniVance hücrelerinin standartlaştırılmış tasarımı, ABB'nin küresel ayak izi ile birleştiğinde hızlı değişim, kolay genişleme ve zamanında destek sağlar.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp