ABB'nin yeni OmniVanceTM FlexArc® Kompakt hücresi yerden tasarruf sağlar, kaynak uygulamalarına esneklik katar

  • Sınıfının en küçük ark kaynağı hücresi. Hücre yapısını değiştirmeden dört adede kadar robot eklenebilir, bu da esnekliği artırır.
  • Esnek otomasyon için Otonom Mobil Robotlar (AMR) ile entegrasyona hazır. Kolaylaştırılmış, standartlaştırılmış hücre tasarımı, hızlı, kolay entegrasyon ve genişleme imkanı sağlar.

ABB, işletmelerin kaynak uygulamalarındaki işgücü eksikliklerini gidermelerine yardımcı olmak için daha fazla esnekliğe, kullanım kolaylığına ve daha iyi entegrasyona sahip yeni, daha küçük bir kaynak uygulama hücresi olan OmniVance™ FlexArc® Kompakt'ı piyasaya sürdü.

ABB Robotik Bölüm Başkanı Marc Segura, "Kaynak, otomasyon için en hızlı büyüyen uygulamalardan biri ve bu durum iş gücü eksikliğinden kaynaklanıyor. Yükselen maliyetler ve daha zorlu müşteri ihtiyaçları, üretimi daha karmaşık hale getiriyor, bu da üreticilerin değişen pazar ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayabilecek basit otomasyon çözümlerine ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. OmniVance FlexArc bu talebi karşılamak üzere geliştirdiğimiz çözümdür. Onu daha küçük, daha esnek ve kullanımı daha kolay hale getiriyoruz.” dedi.

Sınıfındaki en küçük ayak izine sahip OmniVance FlexArc Kompakt, üreticilerin alanı optimize etmesine yardımcı olurken, hücrenin yapısını değiştirmeden dört adede kadar robot eklenebilir ve bu da esnekliğe yardımcı olur.

Bu yeni, devreye almaya hazır modüler çözüm, robotları, kontrol ünitelerini, yazılımları, çevre birimleri ve diğer temel bileşenleri kaynak uygulamasına özel kolaylaştırılmış tek bir hücrede birleştirir.

14,3 m2'lik alanıyla OmniVance FlexArc Kompakt, sınıfındaki en küçük ark kaynağı hücresidir. Yenilikçi 45 derecelik portal monte edilen robot tasarımı, robotu üç eksenli bir döner tablanın ortasına yerleştirerek çalışma parametrelerini en üst düzeye çıkarır ve iş parçasına yaklaştırır.

Her OmniVance FlexArc hücresi, ABB'nin endüstri lideri simülasyon ve programlama aracı olan RobotStudio® ile devreye alınmadan önce simüle edilebilir, entegrasyon süresini ve çabasını azaltırken kesintiyi de en aza indirir. Ayrıca, ABB'nin en yeni FlexArc yazılım paketi, üretim verilerini belirli temel performans göstergelerine göre görselleştirerek performansı iyileştirmek ve karar verme ile kaynak verimliliğini artırmak için müşterilerin verileri toplamasına ve analiz etmesine olanak tanır.  

AMR'ler, malzeme taşıma ve kalite kontrol ekipmanı, üretim lojistiğini otomatikleştirmek ve hızlandırmak için yeni hücrenin işlevselliğini geliştirmek için kolayca entegre edilebilir. Üretim artarsa, OmniVance FlexArc Compact ek hücrelerle büyütülebilir. Hücreleri çalıştırmak için kullanılan hem donanım hem de yazılım programları, tek bir saha veya birden fazla sahada kolayca çoğaltılabilir, bu da yeni hücrelerin eklenmesiyle ilgili süreyi ve potansiyel riskleri azaltır.

OmniVance FlexArc Kompakt, ABB'nin tüm standartlaştırılmış uygulama hücrelerini birleştiren yeni OmniVance markasının bir parçası olarak sunulan en yeni ürünlerden biridir. Robot, tutucu, kontrol ünitesi, yazılım ve diğer komponentleri uygulamaya özel tek bir çözümde bir araya getiren OmniVance hücreleri, minimum entegrasyon çabası gerektirir ve hata olasılığını azaltır. ABB'nin küresel ayak izi ile birleşen OmniVance hücrelerinin standartlaştırılmış tasarımı, hızlı değişim, kolay genişleme ve zamanında destek sağlar.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp