ABB, Formula E 9. Sezonu için mobil şarj ünitesini tanıttı

ABB, Formula E 9. Sezonu için mobil şarj ünitesini tanıttı

  • ABB Formula E Yarış Şarj ünitesi maksimum 160kW güce sahip.
  • Yarış öncesi iki arabayı aynı anda şarj etme özelliği, kurulum alanını azaltıyor ve sürdürülebilirliği artırıyor.
  • ABB şarj teknolojisini izlemek için video.

ABB bugün, şirketin resmi şarj tedarikçisi olarak serideki yeni rolünü üstlendiği ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın 9. Sezonu için kullanacağı şarj teknolojisini açıkladı.  

Motor sporları yönetim kurulu, FIA ve Formula E'den mühendislerle birlikte çalışan ABB, yeni 3. Nesil (Gen3) arabalarını yarış gününden önce ve seanslar arasında şarj etmek için kompakt, güvenilir ve emniyetli bir çözüm geliştirdi. ABB Formula E Yarış Şarj Ünitesi, dünya çapında kolay taşıma ve kuruluma olanak tanıyan sağlam, özel ve ergonomik bir şekilde tasarlanmıştır.

Her bir şarj ünitesi maksimum 160kW güç sağlayabilir ve yarıştan önce iki aracı aynı anda 80kW güçle şarj edebilir. Bu, yarış ekiplerinin tek bir ünitenin sağladığı "çift şarj" kapasitesinden yararlanmasına olanak tanır ve araba başına bir üniteye ihtiyacı ortadan kaldırarak şarj ünitesinin kurulum alanını önemli ölçüde azaltır ve nakliye emisyonlarını azaltır.  

ABB Formula E Yarış Şarj Ünitesi, ABB'nin en yeni şarj teknolojisine sahip olup şirketin sektördeki lider konumunu temsil ediyor. Tasarımda, zorlu motor sporları ortamına uygun ve karayolu araç şarj uygulamalarında hali hazırda kanıtlanmış olan teknolojiden faydalanılmıştır. Şarj üniteleri, dünyanın neresinde kullanılırsa kullanılsın, farklı güç kaynaklarından en yüksek güvenilirliği ve performans tutarlılığını sunuyor.

ABB E-mobilite CEO'su Frank Mühlon şunları söyledi: “Yenilikçi şarj çözümlerimizi en büyük küresel e-mobilite sahnesine, yani ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na getirmekten mutluluk duyuyoruz ve seriyi yeni, daha sürdürülebilir teknolojiler için bir test ortamı olarak kullanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 3. nesil arabaların şarj edilmesi, yüksek tempolu, rekabetçi bir ortamda şarj etme konusunda bize değerli test bilgileri verecektir. Edindiğimiz deneyim ve bilgi, müşteri ve tüketici kullanımı için ABB şarj ünitelerini sürekli olarak geliştirmek için kullanılacaktır.”

center

Formula E CEO'su Jamie Reigle şunları ekledi: "Teknik ilerleme ve sürdürülebilir yenilik, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın temel taşlarıdır. ABB ile ortaklığımız elektrikli mobiliteyi geliştirmeye yönelik ortak bir taahhüde dayanmakta olup ABB'nin 3. Nesil'deki yarış takımlarımız için gelişmiş şarj sistemleri sunacağı için çok mutluyuz. ABB'nin endüstri standardını belirleyen mobil şarj üniteleri, şampiyonanın gerçekleştirilmesinde kritik altyapı görevi görüyor. ABB'nin önde gelen şarj ürünlerini zorlu rekabet standartları altında sergilemeyi ve yüksek performans ile sürdürülebilirliğin ödün vermeden bir arada var olabileceğini göstermeyi dört gözle bekliyoruz."

ABB, 85'ten fazla ülkede satışıyla EA şarj çözümlerinde dünya lideridir. 2010 yılında e-mobilite pazarına girdiğinden beri şirket, Chargedot aracılığıyla satılanlar da dahil olmak üzere 40.000'den fazla DC hızlı şarj ünitesi ve 800.000 AC şarj ünitesi sattı.

ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin 105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com  

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp