Conceptpower DPA 500 - Ek ürün bilgileri

Orta ve büyük ölçekli veri merkezleri için modüler UPS


Bu hedef, ABB Conceptpower DPA 500'ün neden Merkezi Olmayan Paralel Mimari (DPA) üzerine kurulu olduğudur. Yalnızca DPA gibi gerçekten yedekli bir mimari, sistem çalışırken (online) modüllerin değiştirilmesini sağlar. Her yüksek güvenilirlikli ve standartlaştırılmış modül bağımsızdır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir; böylece herhangi bir şeyi kapatmanız gerekmez. Bu da rutin bakımı güvenli ve kolay hale getirir. Gücü arttırmak isterseniz, UPS tek bir kabinde 500 kW'a kadar güç sağlamak üzere dikey olarak 100 kW'lık modüler adımlarda ölçeklendirilebilir. Toplam gücü 3 MW'a çıkarmak için paralel altı kabine kadar yatay ölçeklenebilirlik de sağlanır.

Güç korumanın standartlaştırılması için özünde maksimum esneklik ve yedeklilik ile tasarlandı

Bir veri merkezindeki güç dağıtım sistemleri, yedeklilik gereksinimlerini karşılamak için geçmişte hep büyük boyutlandırılmıştır. Modüler ölçeklenebilirlik, çeşitli tip ve boyutlara sahip kullanıcıların çözümü gereksinimlerine göre optimize etmelerini sağlar. Modülerlik, düşük toplam sahip olma maliyeti, gelişmiş yedek parça yönetimi ve azaltılmış ortalama onarım süresi gibi diğer önemli avantajları eklerken, büyük boyutların azaltılmasına da yardımcı olur.

Conceptpower DPA 500 UPS, yedekli yapılandırma gerektiren veri merkezleri ve diğer yüksek güçlü uygulamalar için tasarlanmıştır (örneğin N+1, 2N ve 2 (N+1)).

Merkezi olmayan paralel mimari (DPATM), sistemi gerçek anlamda modüler yapar ve sistem kullanılabilirliğini arttırır


Bir dereceye kadar hiyerarşik merkezi kontrol veya statik bypass gibi merkezi bir donanıma sahip merkezi bir paralel mimariye sahip UPS sistemlerinin aksine, ABB’nin paralelleme sistemi neredeyse tüm UPS donanımını ve yazılımını merkezilikten çıkarmak için tasarlanmıştır. Çeşitli dağıtık teknolojileri içerir: dağıtılmış kontrol zekası, dağıtılmış kontrol devreleri ve dağıtılmış güç devreleri. Merkezi olmayan mimari, sistemdeki yedeklilik seviyesini artırır ve en yüksek hata toleransına izin vererek kritik yük için maksimum çalışma süresi sağlar.

Conceptpower DPA 500'ün, her biri çift çevrimli bir UPS'in tüm önemli parçalarıyla donatılmış modüllerden oluştuğu anlamına gelir.
Modüller birbirinden tamamen bağımsız olarak çalışabildiğinden, bunlar birbirleriyle de tamamen yedeklidir. Sistemi bu kadar güvenilir ve hataya dayanıklı yapan da budur.

Conceptpower DPA 500 sistemindeki her modül bir UPS'in tüm temel parçalarına sahiptir ve bu sayede tamamen bağımsız çalışabilir:
Doğrultucu, inverter, batarya dönüştürücü, statik bypass anahtarı ve geri besleme koruması. Her modül aynı zamanda izleme ve kontrol için kendi ekranına sahiptir. Sistem düzeyinde grafik dokunmatik ekran, çoklu modüler sistemin tamamını izlemek için ayrıca kullanılır, ancak modüllerin çalışması ona bağlı değildir.

UPS kapatılmadan veya yükü ham şebekeye almadan çıkarılabilir, eklenebilir veya değiştirilebilir. Her UPS modülü için akıllı konektörler, servis için bir modülün bağlantısının kesilmesinin, yükü tehlikeye atmadan her zaman güvenli bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Select region / language