Neden Rüzgar Enerjisi?

Rüzgar enerjisi, kullandığımız elektriğin kaynakları arasında en hızla büyümekte olanı. Dünya Rüzgar Enerjisi Deneği (WWEA) verilerine göre küresel rüzgar kapasitesi, son üç yılın her birinde 35 GW üzerinde artarak 2013’de 318 GW düzeyine ulaştı. Nedeni basit: rüzgar, güç üretim sürecinde hiçbir sera gazı veya emisyon ortaya çıkartmayan yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Üretim için gereken “yakıt” bedavadır ve teorik olarak tükenmez. Teknoloji ilerledikçe de yeni kapasite eklemenin maliyeti giderek düşmektedir.

Rüzgar enerjisi sektörüne türbin komponentleri temin eden ve rüzgar çiftliklerinin şebeke bağlantılarını kuran ABB bu sektörde öncü konumda. Firma dünyanın farklı yerlerinde kurulu 40.000 üzerinde rüzgar türbinine jeneratör, elektrik panoları ve alçak gerilim ürünleri temin etmiş, ayrıca, rüzgar enerjisi trafo merkezine on binlerce transformatör kurmuştur. ABB türbin kanatlarının üretiminde kullanılan robotlu boyama sistemlerini de üretmektedir.

İster ABD’nin uçsuz bucaksız mısır tarlalarında ister Kuzey denizinde bir açık deniz trafo merkezinde olsun, ABB’nin küresel ayak izi rüzgar enerjisi üretim projelerinin yapıldığı her yerde firmanın engin deneyimini ortaya çıkartmaktadır. 
 
  • Bize ulaşın

    Web talebinizi iletin biz size ulaşalım

    Bize ulaşın
Select region / language

Çok izlenen bağlantılar