Eğitim serisi: Rüzgar enerjisi değer zinciri

Rüzgar çiftliğinizin planlaması, enerji toplama, şebeke ile bağlantı ve işletme ve bakım konularındaki en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinin. Bu eğitim ve web günlüğü serisi boyunca sektör liderleri sizlerle en iyi uygulamaları paylaşıyor ve projenizin başarısına katkıda bulunuyor.

İzleyin: Rüzgar çiftliği proje geliştirmede en iyi uygulamalar

Rüzgar çiftliği planlama

 

Güç toplama

 

Yeni bir rüzgar çiftliğinin güvenilirliğini ve performansını azami seviyeye getirmek için planlama önceden ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. İyi hazırlanmış bir plan üretkenliği artırır, proje terminlerini riske atacak tehlikeleri önceden tespit edip önler.
Rüzgarın gücünü toplayıp kullanılabilir elektrik enerjisine dönüştüren teknolojilerde ciddi atılımlar yapıldı. Rüzgar çiftliklerinin rüzgar gücünü verimli, güvenli ve uygun maliyetlerle yakalaması için amaca özel uygulamalar ve uzmanlıkla gerekir.

Şebeke bağlantısı

 

İşletme ve bakım

 

Rüzgar enerjisini şebekelere bağlamak için özel teknolojilerden fazlası gerekir. Rüzgar çiftliği işletmecileri, gecikmeleri önlemek ve azami karlılık elde etmek için şebeke kurallarını ve dağıtım şirketlerinin uygulamalarını yakından tanımalıdır.
Kontrol ve yönetim sistemlerinden yararlanarak rüzgar çiftliği işletmecilerine gerçek zamanlı bilgi verin ve çiftliğin kârlılığını sürdürecek karar süreçlerini destekleyin.

 

Blog serisi: ABB’nin rüzgar enerjisi uzmanları görüşlerini paylaşıyor

Rüzgar enerjisi değer zinciri: Planlamadan bakım sürecine

Rüzgar enerjisinde sektörel eğilimler

  • Bize ulaşın

    Web talebinizi iletin biz size ulaşalım

    Bize ulaşın
Select region / language

Çok izlenen bağlantılar