Jakość energii

Kondensatory i filtry poprawiające jakość i efektywność energii

ABB oferuje szeroki zakres kondensatorów i filtrów przeznaczonych do instalacji elektrycznych wysokich, średnich i niskich napięć. Mogą one być wykorzystane w każdej aplikacji, gdzie występuje konieczność poprawy jakości dostarczanej energii elektrycznej.

Oferta ABB obejmuje też szeroką gamę rozwiązań do kompensacji mocy biernej również w budynkach - od baterii kondensatorów o zoptymalizowanych gabarytach do najnowocześniejszych rozwiązań kompensatorów aktywnych.

Systemy oświetleniowe, sprzęt biurowy oraz wszelkie inne instalacje w budynkach pobierające energię elektryczną np. HVAC, dźwigi, bezprzerwowe systemy zasilania UPS, schody ruchome - mogą powodować problemy z jakością energii elektrycznej.

Te obciążenia mogą generować zakłócenia w postaci wyższych harmonicznych prowadząc do "zanieczyszczenia" dostarczanej energii. Jeśli zakłócenie tego typu są zbyt duże, mogą powodować problemy z zasilaniem lub inne nieprzewidywalne zachowanie, wzrost strat oraz przeciążenia powodujące zadziałanie systemów zabezpieczających. Mogą też prowadzić do niezgodności z wymaganiami dostawcy energii elektrycznej w zakresie generowania wyższych harmonicznych w sieci.

W budynkach większość urządzeń jest zasilanych tylko z jednej fazy prowadząc do nierównomiernego obciążenia prądowego zasilania oraz skoków napięcia w sieci. To prowadzi do strat w systemie oraz skraca cykl życia podłączonych urządzeń a nawet do ich uszkodzenia. To wszystko zwiększa koszty eksploatacyjne budynków.

W szczególnych aplikacjach współczynnik mocy biernej w budynku może mieć charakter indukcyjny oraz pojemnościowy, co wymaga użycia urządzeń zdolnych do kompensacji obu rodzajów zakłóceń.

Nasze rozwiązania są integrowane z siecią już na etapie projektowania. Poprzez partnerstwo z ABB, klienci uzyskują dostęp do doświadczenia naszej firmy w zakresie analizy, projektowania oraz szerokiej wiedzy inżynierskiej pozwalającej na skuteczne rozwiązanie problemów związanych z jakością energii. ABB jest partnerem, u którego klienci zostaną obsłużeni w sposób kompleksowy w zakresie poprawy jakości energii, a dodatkowym wsparciem jest globalna sieć serwisowa, która precycyjnie działa na lokalnych rynkach.

Główne korzyści:

  • Niezawodne funkcjonowanie instalacji elektrycznej minimalizujące okresy braku zasilania, co jest korzystnie odbierane przez użytkowników końcowych
  • Zgodność z wymaganiami
  • Możliwa redukcja kosztów operacyjnych oraz zmniejszenie emisji CO2

Nasza oferta

Select region / language