Sensor ABB-tacteo KNX

Szklane sensory KNX dla najbardziej wymagających


Sensor ABB-tacteo KNX to indywidualnie konfigurowalny element sterowniczy do inteligentnego zarządzania budynkiem. Świetnie sprawdzi się w luksusowych hotelach, obiektach użyteczności publicznej czy wysokiej klasy budynkach mieszkalnych. Każdy sensor jest wyjątkowy pod względem wzornictwa i funkcji.

Architektura i wystrój wnętrz


Stwórz coś wyjątkowego i dostosowanego do własnych potrzeb. Wyróżnij się maksymalną funkcjonalnością i indywidualnym charakterem.

Salon


Twój dom stanie się wyjątkowy jak jego mieszkańcy. Najważniejsze znaczenie ma tu najwyższa jakość i nowoczesna konstrukcja.

Zalety dla użytkownika

Możliwość indywidualnej konfiguracji

Użyj konfiguratora ABB-tacteo, aby zaprojektować sensor KNX zgodnie z własnymi wymaganiami. Sam wskazujesz wzornictwo i funkcje, określasz ikony i komunikaty, a także wybierasz kolory obudowy i przycisków. Przeprowadź konfigurację już teraz i złóż zamówienie bezpośrednio u swojego dostawcy.

Intuicyjna obsługa

Wykonane ze szkła sensory KNX uruchamiają się bez konieczności dotyku i kontaktu z ich powierzchnią. Ruch ręką w polu działania sensora powoduje automatyczne zapalenie się wskaźnika stanu. Natomiast po dotknięciu sensora całą dłonią uruchamiana jest wcześniej zaprogramowana funkcja. Oczywiście również tutaj zastosowana została sprawdzona koncepcja informowania za pomocą kolorów.

Płaskie i antywłamaniowe

Idealnie płaski i bezramowy sensor KNX o długości zaledwie 9,5 mm prawie nie dotyka powierzchni ściany i dlatego harmonijnie komponuje się z aranżacją ścian. Zabezpieczenie przed demontażem, które chroni sensor KNX przed kradzieżą, zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu w hotelu

Gama sensorów ABB-tacteo KNX zapewnia również bezpieczną kontrolę dostępu w branży hotelarskiej. Wyjątkowa praktyczność – sensor realizuje również wszystkie zadania związane z zarządzaniem hotelem. Umożliwia sterowanie funkcjami z centralnego punktu, np. z recepcji.

Jak dokonać zakupu?

Gama produktów

Zastosowania i funkcje

Sensor KNX


Wysokiej jakości sensor wykonany ze szkła dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czerni i bieli. Interfejs pojemnościowy oferuje wręcz nieograniczone możliwości w zakresie inteligentnego zarządzania budynkiem – wszystkie funkcje, tj. ogrzewanie, żaluzje/rolety, oświetlenie czy scenerie świetlne można w taki sposób dostosować, aby stworzyć komfortowe i przyjemne warunki życia.

Termostat KNX


Sterownik temperatury w pokojach zapewnia doskonałe samopoczucie w pokoju hotelowym. Służy nie tylko do regulacji temperatury, lecz także do regulacji wentylacji, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Dzięki zastosowaniu koncepcji działania intuicyjnego termostat KNX jest niezwykle prosty w obsłudze.

Kontrola dostępu w hotelu


W obiektach takich jak hotel, kompleks wakacyjny czy apartamentowiec doskonale sprawdzi się sensor ABB-tacteo KNX oferujący indywidualne i elastyczne rozwiązania obejmujące m.in. kontrolę dostępu za pomocą centralnego systemu sterowania.

Zarządzanie pokojami hotelowymi


System zarządzania pokojami hotelowymi ABB-tacteo KNX realizuje wszystkie funkcje zapewniające gościom przyjemny pobytu w hotelu. Czytnik kart bezdotykowych umożliwia gościom łatwy dostęp do swojego pokoju. Po włożeniu karty do czytnika kart można z jednego miejsca intuicyjnie zarządzać oświetleniem, temperaturą oraz roletami w danym pomieszczeniu.

Standardowe elementy eksploatacyjne i rozmiary jednostkowe

Elementy sterownicze sensora KNX ABB-tacteo są dostępne w różnych rozmiarach dostosowanych do różnorodnych standardów instalacyjnych. Liczba funkcji jest zmienna i może być określona na podstawie konkretnych potrzeb i preferencji. Im większy jest element sterujący, tym więcej ikon i funkcji można umieścić na panelu.  
86mm x 86mm
86mm x 115mm
115mm x 86mm
157mm x 86mm
86mm x 157mm

Dane techniczne

Broszura

Więcej informacji

Select region / language