Przegląd systemu Freelance

System Freelance zapewnia zarówno warstwę operatorską jak i procesową przemysłowego systemu automatyki. Poziom operatorski zawiera funkcje obsługi i monitorowania procesów, archiwizacji i logowania, trendowania i alarmowania. Funkcje sterowania i regulacji są przetwarzane w stacjach procesowych, które łączą się z elementami wykonawczymi i czujnikami polowymi.

Warstwa operatorska systemu Freelance
Freelance Operations
 (dawniej DigiVis) zapewnia funkcjonalność HMI i działa w standardowym środowisku PC w systemie Microsoft Windows. Stacje operatorskie wspierają pracę z dwoma monitorami, co pozwala na ciągłe śledzenie istotnych informacji, takich jak listy alarmów, równolegle z kontrolowaniem w tym samym czasie, na przykład postępu programu SFC, przebiegu archiwum trendów lub obrazu systemowego z rozszerzoną diagnostyką.

Stacja inżynierska systemu Freelance
Freelance Engineering (dawniej Control Builder F) służy do konfigurowania i uruchamiania systemu Freelance - od urządzeń polowych po interfejsy operatorskie. Zazwyczaj używane są przenośne urządzenia takie jak laptopy, które umożliwiają konfigurację zarówno w biurze jak i na obiekcie.

Warstwa procesowa systemu Freelance
System Freelance może składać się z jednej lub kilku stacji procesowych AC 700FAC 800F lub AC 900F i może zostać rozbudowany o różne rodzaje układów wejść/wyjść. Istnieje możliwość skonfigurowania systemu w wersji standardowej lub w pełni redundantnej. Sieć systemowa Freelance pracuje w standardzie Ethernet.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Zalety
  • Skalowalna struktura systemu: System Freelance może być łatwo skalowany z małego systemu o zaledwie kilku sygnałach wejść/wyjść do dużego systemu mierzonego w tysiącach wejść/wyjść. Rozbudowa może być wykonane przy minimalnym nakładzie pracy inżynierskiej. Dowiedz się więcej...
  • Niezawodność: Technologia systemu Freelance udowodniła swoją wartość na przestrzeni wielu lat pracy w wymagających warunkach przemysłowych i spełnia najsurowsze wymogi w zakresie dostępności. Sprzęt może mieć strukturę redundantną na wszystkich poziomach. Obejmuje to redundantne moduły komunikacyjne, magistrale polowe oraz stacje procesowe i sieć systemową. Dowiedz się więcej...
Loading documents

Powiązane oferty

Select region / language