Sieci 800xA

Sterowanie. Monitoring. Komunikacja. Sieci 800xA zapewniają prekonfigurowane komponenty sieciowe, które są przetestowane pod względem wspólpracy z systemem 800xA w celu zapewnienia najwyższej jakości i zabezpieczenia przed cyberatakom.

Współczesne systemy DCS są wysoce zależne od niezawodnych, solidnych i bezpiecznych sieci. Sprzęt sieciowy umożliwia klientom komunikację z serwerami, stacjami procesowymi i sterownikami w celu uzyskania informacji z pola.

Sprzęt sieciowy 800xA cechują:

  • Zintegrowany, szczegółowy monitoring stanu i alarmowanie
  • Solidna budowa i niezawodność
  • Wysokie wartości MTBF gwarantujące długą żywotność
  • Niezawodność sieci nawet gdy występuje przerwa mediów
  • Specjalnie zaprojektowane dla systemu 800xA portfolio produktów w pełni wspieranych przez ABB

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Skuteczne operacje sieciowe z siecią 800xA 

W dodatku do tradycyjnej komunikacji Ethernet pomiędzy stacjami operatorskimi a procesowymi, pojawia się coraz więcej magistrali polowych opartych o strukturę Ethernet i służących do komunikacji z urządzeniami polowymi. Protokoły takie jak PROFINET, IEC 61850, Ethernet/IP czy MODBUS TCP/IP są wykorzystywane do komunikacji ze sterownikami PLC niższego poziomu, inteligentnymi przekaźnikami, aktuatorami zaworów i nawet oprzyrządowaniem elektrycznym. Używanie magistrali polowych pozwala nie tylko ograniczyć okablowanie i koszty instalacji, ale również zbierać więcej informacji diagnostycznych. 

Produkty mają możliwość zdefiniowania domyślnej konfiguracji ABB tak, aby uzytkownicy systemu koncentrowali się na produkcji, a nie musieli stawać się ekspertami od technologii takich, jak sieci i maszyny wirtualne.  

Popraw kontrolę, monitoring i komunikacje przewodowej sieci Ethernet

Portfolio przewodowych urządzeń sieciowych ABB obejmuje przełączniki i modułowe przekaźniki. Urządzenia te są wstępnie skonfigurowane do wykorzystania z 800xA, co jest jedna z wielki zalet wybrania zaprojektowanych z myśla o systemie 800xA urządzeń sieciowych.  

Rezultatem jest niezawodna i bardzo wytrzymała sieci spełniająca wszelakie wymagania przemysłowe. 

Przewodowe urządzenia sieciowe 800xA obejmują następujące przełączniki:

- 19 portowy przełącznik rakowy
- 19 portowy przełącznik montowany na szynie DIN
- 10 portowy przełącznik montowany na szynie DIN
- 5 portowy przełącznik niezarządzany montowany na szynie DIN

Typowe przypadki użycia sieci 800xA

Powiązane tematy

Loading documents
Select region / language