Stejnosměrné měniče ABB

Když chcete vyrobit novou výrobní linku použijete frekvenční měnič s některým typem střídavého motoru.

Pokud  ale již  vlastníte větší stejnosměrný motor a jen těžko byste hledali stejný střídavý motor se stejnou osovou výškou, aby se vešel na stejné místo, použijete měnič DCS 880. Nejen, že DC motor má menší osovou výšku, ale i DC měnič je menší než jeho střídavý konkurent. Měniče DCS880 používají stejné  procesorové vybavení jaké je u měničů ACS880. Z toho vyplývá i výhoda použití stejného  programu Drive Composeru pro oživování jak střídavých, tak stejnosměrných měničů. Vývoj řídících obvodů a SW je tedy u obou systémů neustálý a nezastará. Samozřejmostí  stejnosměrných měničů ABB je  úroveň bezpečnosti PL e / SIL 3.

Tyristorové fázově nebo celovlněně řízené regulátory mají označení DCT 880.  SW DCT umožňuje optimalizaci řízení příkonu ohřevu tak, aby se energetické zatížení  v čase rozprostřelo.

Pokud ale chcete jít opravdu s dobou a být ekologičtí  použijte stejnosměrný měnič DCS880 na nějakou nemotorickou aplikaci  - výroba H2, reverzní osmóza nebo napájení elektromagnetů pro zdvihání břemen. 

Zdá se, že boj Nikoly Tesly prosazujícím střídavý proud s Alovou Edisonem zastáncem stejnosměrného proudu stále pokračuje – vybírejte z následujících produktů.

 

Hledáte informace o technické podpoře nebo nákupu?

Produkty

Loading documents
Select region / language