Zwiększona wydajność silnika pompy kawitacyjnej dzięki zastosowaniu napędu o zmiennej częstotliwości
Spółka General Magnetic (GM) z Calgary w Kanadzie opracowała duży 85-konny silnik z trwałym magnesem MagnoDrive do pomp kawitacyjnych. Choć silnik z trwałym magnesem jest droższy w zakupie od porównywalnego silnika indukcyjnego, zużywa on znacznie mniej energii, dzięki czemu początkowa różnica kosztów zostaje zniwelowana w czasie długotrwałej eksploatacji. Kluczowym komponentem silnika MagnoDrive, który umożliwia pracę silnika przy każdej prędkości i momencie obrotowym w danym zakresie roboczym jest napęd o zmiennej częstotliwości (VFD).
„Wcześniej używaliśmy napędu innego wiodącego producenta i mieliśmy pewne problemy z jego regulacją. Nasza załoga w terenie zauważyła, że MagnoDrive nie działa zbyt dobrze w przedziale od 70 do 150 obrotów na minutę. Dostawał jakiś dziwnych wibracji, stawał się niestabilny, a użyty napęd VFD nie był w stanie tego kontrolować”, mówi Aaron Brassard, wiceprezes GM ds. inżynierii i rozwoju.
„Wtedy przeszliśmy na napęd ACS880. Niski poziom obrotów nie był problemem w napędzie ABB. Od tamtego czasu instalowaliśmy ok. 8 do 12 różnych systemów i my nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia problemu serwisowego w terenie.”
Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o firmie General Magnetic i o tym jak skorzystała na zakupie napędów VFD od ABB do swoich silników pomp kawitacyjnych, zachęcamy do obejrzenia filmu i zapoznania się z poniższym opisem.