Napędy do sprężarek i dmuchaw

Ciśnienie pod kontrolą


Sprężarki odgrywają istotną rolę w procesach produkcyjnych, np. zasilają narzędzia pneumatyczne na linii produkcyjnej i odpowiadają za chłodzenie. Wykorzystanie naszych napędów pozwala nie tylko ograniczyć potrzeby serwisowe, ale także przekłada się na oszczędności w zużyciu energii. Nasze napędy o zmiennej prędkości obrotowej z możliwością bezpośredniego sterowania momentem obrotowym niezwłocznie niwelują różnice ciśnienia i zapewniają jego stabilność, zarówno w fazie uruchamiania przy wysokim momencie obrotowym jak i w trakcie nieprzerwanego działania.  

Nasze napędy oszczędzają energię podczas pracy przy częściowym obciążeniu. Modyfikują one prędkość silnika sprężarki, tak by odpowiadała ona aktualnemu zapotrzebowaniu. Mają także możliwość natychmiastowej reakcji na realne zapotrzebowanie, w efekcie nie ma potrzeby utrzymywania wyższego ciśnienia tłoczenia w rezerwie w celu zapewnienia kompensacji. Bez względu na to gdzie pracują sprężarki klienta, służby serwisowe ABB są w stanie tam dotrzeć i udzielić stosownego wsparcia.  

Płynne uruchamianie. Kontrola wysokiego momentu obrotowego. Oszczędności energii. Wszystko ma znaczenie, gdy poszukujemy sposobów na uzyskanie bardziej efektywnej pracy sprężarek. 

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Linki i pliki do ściągnięcia

Produkty

Loading documents
Select region / language