Global site

ABB web sitesi çerezler kullanır. Burada kalarak çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi edin

Ty-Rap® algılanabilir kablo kelepçeleri, yiyecek ve içecek sektöründe kontaminasyon risklerini düşürmeye yardımcı olur.

Tarih boyunca, ABB, güç üretiminden akıllı yeniliklere kadar dünyayı şekillendiren teknolojilere öncülük ederek, müşterilerin temel işlerine odaklanmalarını kolaylaştırdı.


ty-rap-logo
Ty-Rap® kablo bağlarımız, benzersiz bir "Çelik Kavrama" özelliğine sahip olacak şekilde tasarlanmış olup, bağlantı başının içine sıkıca sabitlenen ve zorlu koşullar altında güçlü ve uzun ömürlü bir tutturma sağlayan manyetik olmayan paslanmaz çelik bir kilitleme pimine sahiptir. Demet titreşim koşulları ve harici şok boyunca ve etraflarında bağların kaymasını önlemek için yüzey çıkıntılı ve yivlidir.  Thomas & Betts 500'den fazla kablo kelepçesi tipini ve aksesuarını sunmaktadır, ancak yenilikler devam ediyor – demiryolu endüstrisi için geliştirilmiş alev geciktirici ürünlerden yiyecek & içecek endüstrisi için bir çözüm olan algılanabilir kayışa, odak noktamız çok özel ihtiyaçlara sahip müşterilerimize destek olmak olmuştur. 
"Ty-Rap® Algılanabilir Kablo Bağları, metal dedektörler, X-ışını ekipmanı ve görüntü algılama sistemleri ile kolayca tespit edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kablo bağlarının manyetizmasını ve yoğunluğunu arttırmak için katkı maddeleri içeren polimerik malzemeden üretilmiştir, bunlar metal dedektörleri ve X-ışını ekipmanı tarafından algılanabilir. Ek olarak, kablo bağının parlak mavi rengi, hayati öneme sahip gıda işleme uygulamaları için ideal kılar. Polipropilenden yapıldığında, bu kablo bağları sıvı işleme uygulamalarında görsel algılama için batmazlık özelliğine sahiptir.”

Yiyecek ve içecek işlemede kullanılan kablo bağları için bir örnek de, New York eyaletindeki bir unlu mamuller üreticisidir.
Tesisin elektriksel bakım sorumlusu, genel olarak yiyecek ve içecek endüstrisinde bir kontaminasyon sorunu dalgası nedeniyle daha sıkı düzenlemeleri karşılamak üzere değişiklik yapmakla karşı karşıya kaldı.
 
 

Daha fazlasını öğrenin

ABB Web Yayınları