Bakım 

ABB, ürünün yaşam döngüsü boyunca sizi ve bakım stratejinizi destekler: Önleyici, Kestirimci, İzleme ve Tanı, Yenileme.


ABB Alçak Gerilim Devre Kesici Servisi, müşterilerin devre kesici verimliliği, güvenliği, performansı ve ekipman ömrünü en üst düzeye çıkarmaları için her türlü bakım çözümünü sunmaktadır. 
Kesicileri kendisi tasarlayıp ürettiğinden, ABB tüm detaylara hâkimdir. 
Bu, tesis şartlarının ve devre kesici kritikliğinin anlaşılmasıyla birleştiğinde, gereksinimlerinizin karşılanması için hedefli ve ekonomik bir bakım programlamamızı sağlar.
 

Destek veya satış bilgisine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Kestirimci
Önleyici
Yaşam Döngüsü Değerlendirme
Muayene ve Tanı
Yenileme

Kestirimci bakım

LEAP (Yaşam Beklentisi Analiz Programı), yeni Emax devre kesici için kestirimci tanı analizi programıdır.
Bu analiz, verimliliği ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak ve ürünün yaşam döngüsü ile ilgili yönetim maliyetlerini azaltmak amacıyla gerçek çalışma koşullarına bağlı olarak, gerçek devre kesici ihtiyaçlarına göre bir bakım programı tanımlamayı amaçlamaktadır.

Analiz 4 aşamadan oluşur:

 

Önleyici bakım

ABB Alçak Gerilim Devre Kesici Servisi, ürünler hakkındaki teknik bilgilerine ve alandaki tecrübesine dayanarak, arıza ve bozulma riskini düşürmek için, yeni ve eski nesil tüm Açık Tip Devre Kesici aileleri (Emax 2, Yeni Emax, Emax, Megamax ve Novomax) için bir Önleyici Bakım Programı – PMP – sunuyor.

Önleyici Bakım Programının başlıca hedefleri şunlardır:

 

 

  • Aygıtın korunma ve etkinlik durumunu kontrol etmek.
  • Devre kesicilerin bozulma eğilimini önceden tahmin etmek, aşırı yıpranmış bileşenler için değişim ihtiyacını belirtmek veya mümkünse, onları güncel hale getirmek için alternatif çözümler önermek.

Önleyici Bakım, aşağıdakilerle uzun vadede değer kazandırır:

  • Bakım maliyetlerini en iyi şekilde yöneterek, özellikle:
    • Acil durum kaynaklı masrafları azaltarak daha ucuz doğrudan bakım maliyetleri.
    • Planlı durdurmadan yararlanarak, daha ucuz dolaylı tesis duruş maliyetleri.
  • Tesisin verimliliği ve güvenilirliğini artırarak.
  • Devre kesicinin ömrünü uzatarak.
  • Tesis güvenliğini daha uzun süre garanti altına alarak.

Yaşam Döngüsü Değerlendirme

ABB'nin Alçak Gerilim Ürünleri için yaşam döngüsü hizmetleri, varlıklarınızın durumunu anlamanıza yardımcı olur ve çevresel bakım ihtiyaçlarını size bildirir.  Bu, tesisiniz için uygun bakım stratejisi tasarlamanıza ve gerektiğinde geçiş noktalarını belirlemenize yardımcı olur. 

Muayene ve tanı

Tescilli varlık değerlendirme ve risk analizi araçları sayesinde, ABB risk profillerinizi anlamanıza yardımcı olur ve de hedefli ve ekonomik bir bakım programı planlamanıza destek olur.
Yeni Emax ve Emax 2 devre kesiciler ile ekipman çalışıyorken dahi ekipman durumunu değerlendirmek için LEAP kullanılabilir.
Kontrol ve ölçüm testi, hem çalışma sahasında hem de atölye ve laboratuarlarımızda yapılabilmektedir.
Uygun olan yerlerde termografik analizler de gerçekleştirilebilir.

 

Yenileme Hizmetleri

Olağan bakım artık yeterli olmadığında, ürünlerin özellikle uzun veya ağır kullanımı ile alakalı sorunları çözmek için elektrikli aygıtta tam bir revizyon gerçekleştirilmelidir.

ABB, komple revizyon veya gerekiyorsa yenileme hizmeti verebilir. İşimizi verimli ve sorunsuz yaptığımızdan emin olmak için özel araçlar ve ekipmanlar kullanılır.
Global Servis Merkezi ağımız ister çalışma sahanızda isterseniz iyi donanımlı yerel atölyelerimizde, sizlere yenileme hizmetleri sunabilir.  Kapsamlı bir yenileme programı, devre kesiciye orijinal özelliklerinin yeniden kazandırılmasından ve ürünlerin en son versiyonlara güncellenmesinden oluşur.

 

Döküman listeleyici

Select region / language