Ultraszybki uziemnik UFES - aktywna ochrona dla rozdzielnic od łuku wewnętrznego

Innowacyjna metoda łagodzenia efektu wystąpienia łuku w czasie krótszym niż 4 ms: najwyższy możliwy poziom ochrony łukowej, wykorzystujący błysk łuku, dla personelu, sprzętu, utrzymania bezpiecznego zasilania i redukcji przestojów produkcyjnych

Wystąpienie łuku, jest najpoważniejszą usterką w układzie rozdzielnicy, najczęściej oddziaływanie łuku związane jest z bardzo dużymi naprężeniami termicznymi i mechanicznymi. Nowy, aktywny system ochrony przed łukiem opiera się na wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem ABB w technologii przerywania łuku w próżni oraz technologii Is limitera. Te najnowsze technologie teraz skutecznie ograniczają łuk, przez co w przypadku wystąpienia zwarcia pomagają uniknąć negatywnych skutków łuku.

Ultraszybki uziemnik typu UFES jest kombinacją urządzeń składających się z przekaźników zabezpieczających i aparatów (uziemników), które rozpoczynają 3-fazowe zwarcie do ziemi w przypadku awarii. Wyjątkowo krótki czas zadziałania uziemnika w połączeniu z szybkim i niezawodnym wykryciem łuku, zapewnia, że łuk gaśnie niemal natychmiast po tym jak powstaje (gaśnie w czasie <4 ms).

Przekaźniki zabezpieczające dedykowane dla UFESa są dostępne w dwóch wykonaniach. Wykrywanie i wyzwalanie przez (DTU) typ QRU1 zapewnia rozszerzalne kompletne rozwiązanie z detekcją światła i prądu. Rozwiązanie takie jest w stanie chronić małe obszary bez żadnych dodatkowych urządzeń.

Wyzwalanie przez zespół wyzwalający typu QRU100 wykorzystuje moduły czujników zewnętrznych do kontroli strefy chronionej. W tym kontekście, zespół wyzwalający ("TU") pasuje idealnie do połączenia z systemem ochronny łukowej typu REA produkcji ABB. Do współpracy z systemem przeznaczone są kompatybilne interfejsy.

Dlaczego ABB?

  • Uniknięcie poważnych skutków zwarć łukowych

  • Znaczące zwiększenie bezpieczeństwa operatora rozdzielnicy

  • Drastyczne ograniczenie przestojów i kosztów napraw

  • Retrofit dla wszystkich rozwiązań

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents

Oferta powiązana

Select region / language