Rozdzielnica w izolacji gazowej ZX2 AirPlus zgodna z IEC

Energooszczędna rozdzielnica w izolacji gazowej AirPlus™ do zastosowań jedno- lub dwuszynowych — nowy gaz izolacyjny AirPlus™

Konstrukcja rozdzielnicy ZX2 AirPlus została oparta na istniejącej ofercie produktów ZX2. Rozdzielnica stanowi przyjazną dla klimatu alternatywę dla użytkowników końcowych kładących nacisk na ekologiczne rozwiązania, przy zachowaniu tych samych wymiarów, poziomu bezpieczeństwa i niezawodności co poprzednie wersje. Jako wysokowydajny produkt firmy ABB rozdzielnica ZX2 do rozdziału podstawowego energii szczególnie dobrze sprawdza się w wymagających zastosowaniach w konfiguracjach pojedynczych i podwójnych szyn zbiorczych w sieciach dystrybucji energii elektrycznej.

Dzięki AirPlus zdolność wywoływania globalnego ocieplenia gazu izolacyjnego spada do poziomu 1, co oznacza obniżenie o ponad 99,99% w porównaniu do gazu SF6.

Nowa rozdzielnica AirPlus w izolacji gazowej odznacza się sprawdzoną, bezpieczną i niezawodną konstrukcją. Rozdzielnica AirPlus dostępna jest w tych samych kompaktowych wymiarach co model ZX2 i nie wymaga zwiększania ciśnienia napełniania lub stosowania dodatkowej izolacji stałej. Dzięki przeprowadzaniu operacji łączeniowych wewnątrz komór próźniowych, właściwości gazowe AirPlus pozostają stałe przez cały czas użytkowania rozdzielnicy.

Wybierz preferowaną rozdzielnicę ZX2
Ze względu na fakt, że AirPlus jest alternatywą dla SF6, a nie zamiennikiem, istnieje możliwość dowolnego doboru preferowanej technologii: wypełnienie gazem SF6 lub AirPlus albo rozwiązanie „Ready-for-AirPlus”. Ta ostatnia opcja przeznaczona jest dla firm, które chcą być przygotowane do przejścia na ekologiczne rozwiązania w przyszłości. ZX2 wyposażony jest w izolację gazem SF6, przy czym jest w pełni kompatybilny z AriPlus i został poddany testom pod kątem sprawności przeprowadzania przyszłych aktualizacji.

Parametry znamionowe:
Rozdzielnica ZX2 AirPlus obecnie jest dostępna na wybranych rynkach europejskich. Zgodnie z normami IEC jego wartości znamionowe są następujące: 

  • Napięcie znamionowe: ...36 kV
  • Prąd znamionowy: ...2000 A
  • Prąd znamionowy krótkotrwały wytrzymywany: ...31.5 kA
  • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany: ...80 kA

Seria AirPlus będzie stopniowo poszerzana. 

Dlaczego ABB?

  • Energooszczędne alternatywne rozwiązanie o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) < 1
  • Te same niewielkie gabaryty co w przypadku istniejącej rozdzielnicy ZX2
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności, tak jak w przypadku sprawdzonych rozdzielnic ZX
  • Brak konieczności stosowania regulacji dotyczących użycia gazu SF6
  • Dostępna również w wersji ZX2 „Ready-for-AirPlus”

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents

Oferta powiązana

Select region / language