Wielonaczyniowa koparka łańcuchowa

Niezawodne układy elektryczne i systemy automatyki

ABB jest rynkowym liderem sektora systemów podnoszących wydajność pracy i ma ponad 60-letnie doświadczenie w budowie wielonaczyniowych koparek łańcuchowych. Nasze rozwiązania pomagają podnieść produktywność, zwiększyć niezawodność sprzętu, zapewnić większe bezpieczeństwo, a w szczególności poprawić efektywność energetyczną.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Programowane sterowanie koparką

Konwencjonalne programowane sterowanie koparką (BPS) jest wykorzystywane do automatyzacji pracy wieloczerpakowych koparek kołowych i łańcuchowych. BPS składa się z maksimum 6 zespołów funkcjonalnych, które mogą pracować samodzielnie lub w różnych kombinacjach.

Dostępne są następujące jednostki funkcjonalne (FU):

  1. Głębokość kopania
  2. Długość warstwy
  3. Sterowanie kątem obrotu
  4. Kontrola kosztów
  5. Odcięcie przy vmax
  6. Konstrukcja nachylona bocznie

Ta nowoczesna technologia BPS jest nie tylko niezawodna, ale też zapewnia większe bezpieczeństwo pracownikom i sprzętowi. System ABB BPS jest wykorzystywany w wielu kopalniach odkrywkowych na całym świecie i ma długą, udokumentowaną historię bezawaryjnej pracy.

Zasilanie i instalacja elektryczna


Główne instalacje mechaniczne i elektryczne mają wpływ na efektywność kopalni. Nasi inżynierowie dbają, by zastosowane zostały odpowiednie technologie i produkty, zapewniające maksymalną oszczędność energii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafimy dobrać stosowne okablowanie i zaplanować sprawną procedurę rozruchu technicznego. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii przez zakład produkcyjny, co będzie dawać oszczędności przez cały okres jego istnienia.

Oprzyrządowanie


Maszyny pracują w trudnych warunkach i wymagają oprzyrządowania spełniającego wymagania międzynarodowych norm. ABB dysponuje sprawdzonymi w praktyce czujnikami, zgodnymi z tymi normami i specjalnie przygotowanymi do pracy w nieprzyjaznym środowisku. Urządzenia te dokonują precyzyjnych pomiarów i nieprzerwanie przesyłają właściwe dane do systemu operacyjnego.

Konstrukcja kabiny


Nasze kabiny operatorów, dostosowane do indywidualnych potrzeb, można spotkać w maszynach górniczych na całym świecie. Naszym celem jest stworzenie ergonomicznego miejsca pracy, w którym operator nie będzie przemęczony i nie będzie popełniać błędów. Instalujemy najnowocześniejsze systemy łączności, dostarczające operatorowi wszystkich istotnych informacji.   
Oferujemy układy klimatyzacyjne i grzewcze, dmuchawy usuwające zaparowanie szyb i pył z powietrza, wycieraczki i spryskiwacze szyb oraz nieruchome i ruchome pulpity operatora. Dla ułatwienia obsługi odpowiednie systemy komputerowe są instalowane, o ile jest to możliwe, poza stanowiskiem operatora.

Silniki i układy napędowe


Wielonaczyniowa koparka łańcuchowa jest skomplikowaną maszyną, z wieloma ruchomymi zespołami, takimi jak wysięgnik, który musi się obracać i unosić, gąsienicowe podwozie, na którym koparka się porusza, oraz obracające się koło z czerpakami. Wszystkie te ruchy wymagają użycia silników i układów napędowych. Nasi specjaliści dbają, by prawidłowo dobrać wielkość wszystkich elementów i zapewnić moc oraz możliwości sterowania właściwe dla danego zastosowania.

Koncepcje sygnalizacji pożarowej, łączności wewnętrznej i oświetlenia


Rosnący nacisk na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska sprawia, że duże maszyny potrzebują czegoś więcej niż tylko automatyka. Dlatego właśnie ABB oferuje koncepcje energooszczędnego oświetlenia oraz systemy sygnalizowania i zwalczania pożarów, mogące wykorzystywać całe stosowne wyposażenie maszyny (instalacje wideo, radiowe i głośnikowe).

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje