Górnictwo odkrywkowe

Sprzęt pracujący w ekstremalnych warunkach


Na całym świecie duże kopalnie odkrywkowe wykorzystują nasze układy sterujące i napędowe, pozwalające oszczędzić energię, podnieść produktywność i zwiększyć wartość systemu.

Jesteśmy czołowym dostawcą systemów elektrycznych i automatyki oraz systemów sterujących i napędowych do wszelkiego rodzaju maszyn górniczych, takich jak koparki kołowe, koparki łańcuchowe, zwałowarki, ładowarko-zwałowarki, ładowarki, kruszarki, koparki jednoczerpakowe, koparki zgarniakowe, systemy przenośników taśmowych i systemy składowania.

Ponad 1000 dużych maszyn górniczych pracujących na całym świecie wyposażonych w urządzenia ABB świadczy o wytrzymałości naszego sprzętu na ekstremalne warunki kopalni odkrywkowych - na zapylenie, zanieczyszczenia, silne drgania i temperatury sięgające od -50° C do +50° C. Standardowe, systemy „multidrive AC” zostały mechanicznie wzmocnione, aby mogły pracować w branży górniczej.

Ponadto nasi specjaliści opracowali specjalną bibliotekę sterowania napędami, obejmującą wszystkie maszyny górnicze i umożliwiającą zarządzanie podziałem obciążenia w systemach wielosilnikowych w sposób zapewniający bezpieczeństwo we wszystkich trybach pracy. Inne rozwiązania to na przykład w pełni automatyczny system obsługi składowiska materiałów sypkich, obejmujący śledzenie materiałów i zarządzanie jakością, oraz zaawansowana automatyka sprzętu samobieżnego, wykorzystująca nawigację GPS.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Referencje

Select region / language

Pożyteczne informacje