Zwałowarka

Niezawodne układy elektryczne i systemy automatyki

Zwałowarki są maszynami przeznaczonymi do zwałowania materiałów masowych, wyposażonymi w wyjątkowo długie wysięgniki zwałujące, dwa lub trzy przenośniki taśmowe, transportery gąsienicowe oraz mechanizm obrotu i podnoszenia. Materiał jest dostarczany na taśmociąg przyjmujący zwałowarki przez wózek zrzutowy, mogący poruszać się na szynach lub gąsienicach. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu ABB oferuje zwałowarki zapewniające sprawny przepływ materiału, prawidłowe jego składowanie, podniesienie produktywności i obniżenie kosztów produkcji.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Wydajność dzięki automatyzacji


Dla zapewnienia maksymalnej kontroli na wysięgniku zwałującym zamontowany jest czujnik mierzący wysokość zwałowania. Po osiągnięciu wymaganej wysokości transporter gąsienicowy zwałowarki przejeżdża po wcześniej określonej drodze do nowego miejsca pracy. Mechanizm obrotu zwałowarki jest ograniczony dwoma punktami zwrotnymi, z lewej i prawej strony, i gdy operator je ustawi, wszystkie zmiany kierunku ruchu odbywają się automatycznie. Podczas jazdy zwałowarki automatycznie podąża za nią wózek zrzutowy. Nadajnik wartości bezwzględnej położenia, znajdujący się na wózku zrzutowym, cały czas pokazuje jego położenia na trasie przejazdu. Układ sterujący mechanizmu jazdy działa w ten sposób, że wózek zrzutowy cały czas jest utrzymywany w środku, z uwzględnieniem prędkości ruchu obu mechanizmów jazdy, pozycji kątowej między taśmociągiem przyjmującym zwałowarki a wózkiem zrzutowym, oraz lewej lub prawej strony przenośnika taśmowego.

Zasilanie i instalacja elektryczna


Główne instalacje mechaniczne i elektryczne mają wpływ na efektywność kopalni. Nasi inżynierowie dbają, by zastosowane zostały odpowiednie technologie i produkty, zapewniające maksymalną oszczędność energii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafimy dobrać stosowne okablowanie i zaplanować sprawną procedurę rozruchu technicznego. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii przez zakład produkcyjny, co będzie dawać oszczędności przez cały okres jego istnienia.

Oprzyrządowanie


Maszyny pracują w trudnych warunkach i wymagają oprzyrządowania spełniającego wymagania międzynarodowych norm. ABB dysponuje sprawdzonymi w praktyce czujnikami, zgodnymi z tymi normami i specjalnie przygotowanymi do pracy w nieprzyjaznym środowisku. Urządzenia te dokonują precyzyjnych pomiarów i nieprzerwanie przesyłają właściwe dane do systemu operacyjnego.

Konstrukcja kabiny


Nasze kabiny operatorów, dostosowane do indywidualnych potrzeb, można spotkać w maszynach górniczych na całym świecie. Naszym celem jest stworzenie ergonomicznego miejsca pracy, w którym operator nie będzie przemęczony i nie będzie popełniać błędów. Instalujemy najnowocześniejsze systemy łączności, dostarczające operatorowi wszystkich istotnych informacji. Oferujemy układy klimatyzacyjne i grzewcze, dmuchawy usuwające zaparowanie szyb i pył z powietrza, wycieraczki i spryskiwacze szyb oraz nieruchome i ruchome pulpity operatora. Dla ułatwienia obsługi odpowiednie systemy komputerowe są instalowane, o ile jest to możliwe, poza stanowiskiem operatora.

Silniki i układy napędowe


Wielonaczyniowa koparka łańcuchowa jest skomplikowaną maszyną, z wieloma ruchomymi zespołami, takimi jak wysięgnik, który musi się obracać i unosić, gąsienicowe podwozie, na którym koparka się porusza, oraz obracające się koło czerpakowe. Wszystkie te ruchy wymagają użycia silników i układów napędowych. Nasi specjaliści dbają, by prawidłowo dobrać wielkość wszystkich elementów i zapewnić moc oraz możliwości sterowania właściwe dla danego zastosowania.

Koncepcje sygnalizacji pożarowej, łączności wewnętrznej i oświetlenia


Rosnący nacisk na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska sprawia, że duże maszyny potrzebują czegoś więcej niż tylko automatyka. Dlatego właśnie ABB oferuje koncepcje energooszczędnego oświetlenia oraz systemy sygnalizowania i zwalczania pożarów, mogące wykorzystywać całe stosowne wyposażenie maszyny (instalacje wideo, radiowe i głośnikowe).

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje