Zarządzanie poziomem napełnienia bunkra

Optymalizacja wewnętrznego transportu materiałów dzięki automatyce

System zarządzania poziomem napełnienia bunkra jest wyposażony w precyzyjne detektory poziomu, dzięki czemu operatorzy w dyspozytorni mogą podejmować trafne decyzje, usprawniające wewnętrzny transport materiałów.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Model bunkra

  • Minimalne odchylenia od wartości rzeczywistej
  • Każdy bunkier widoczny w przekroju
  • Na każdym polu utrzymywany jest równy poziom
  • Pomoc w zarządzaniu jakością węgla
  • Ściana bunkra jest parametrem stałym, a łańcuch czerpakowy (nachylenie, położenie poziome) jest parametrem zmiennym.
  • Algorytm szacujący ilość węgla poza zasięgiem łańcucha czerpakowego

Zasilanie i instalacja elektryczna


Główne instalacje mechaniczne i elektryczne mają wpływ na efektywność kopalni. Nasi inżynierowie dbają, by zastosowane zostały odpowiednie technologie i produkty, zapewniające maksymalną oszczędność energii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafimy dobrać stosowne okablowanie i zaplanować sprawną procedurę rozruchu technicznego. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii przez zakład produkcyjny, co będzie dawać oszczędności przez cały okres jego istnienia.

Oprzyrządowanie


Maszyny pracują w trudnych warunkach i wymagają oprzyrządowania spełniającego wymagania międzynarodowych norm. ABB dysponuje sprawdzonymi w praktyce czujnikami, zgodnymi z tymi normami i specjalnie przygotowanymi do pracy w nieprzyjaznym środowisku. Urządzenia te dokonują precyzyjnych pomiarów i nieprzerwanie przesyłają właściwe dane do systemu operacyjnego.

Przesył danych bezprzewodową siecią LAN


  • Odczyty czujników przesyłane magistralą Profibus i przez równoległe WE/WY. Transmisja danych w standardzie Ethernet, bezprzewodową siecią LAN, z ładowarek do budynku zsypowego.
  • Przesył danych OPC do przemysłowego komputera z modelem bunkra w budynku zsypowym.
  • Stabilne łącze komunikacyjne, nawet w wypadku użycia drugiego punktu dostępu (wzmacniaka).
  • Przesyłanie danych siecią Ethernet do serwera z bazą danych SQL centralnego stanowiska dyspozytorskiego.

Silniki i układy napędowe


Wielonaczyniowa koparka łańcuchowa jest skomplikowaną maszyną, z wieloma ruchomymi zespołami, takimi jak wysięgnik, który musi się obracać i unosić, gąsienicowe podwozie, na którym koparka się porusza, oraz obracające się koło czerpakowe. Wszystkie te ruchy wymagają użycia silników i układów napędowych. Nasi specjaliści dbają, by prawidłowo dobrać wielkość wszystkich elementów i zapewnić moc oraz możliwości sterowania właściwe dla danego zastosowania.

Koncepcje sygnalizacji pożarowej, łączności wewnętrznej i oświetlenia


Rosnący nacisk na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska sprawia, że duże maszyny potrzebują czegoś więcej niż tylko automatyka. Dlatego właśnie ABB oferuje koncepcje energooszczędnego oświetlenia oraz systemy sygnalizowania i zwalczania pożarów, mogące wykorzystywać całe stosowne wyposażenie maszyny (instalacje wideo, radiowe i głośnikowe).

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje