Bezprzekładniowe napędy przenośników

Jak uzyskać więcej mniejszym kosztem - trzeba zrezygnować z przekładni

Operatorzy kopalni stoją przed wyzwaniem, jakim jest transportowanie coraz większej ilości materiału przez przenośniki przebiegające trasy mierzone w dziesiątkach kilometrów i pokonujące strome wzniesienia. W celu zwiększenia ogólnej niezawodności, przedsiębiorstwa górnicze często wolą, by w systemie było mniej punktów przeładunku między taśmociągami, co z kolei może wymagać sięgnięcia po szersze i dłuższe taśmy. Dla spełnienia tych coraz trudniejszych wymagań ABB opracowała efektywne i niezawodne rozwiązania w postaci niskoobrotowych układów napędowych.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Bezprzekładniowe napędy do przenośników dużej mocy


Oferowane przez ABB bezprzewodowe napędy przenośników (GCD) eliminują kłopotliwe w obsłudze przekładnie mechaniczne, co podnosi niezawodność i obniża koszty eksploatacji urządzenia. W wypadku przenośnika dużej mocy napęd GCD wykorzystuje silnik synchroniczny połączony do odpowiednio przystosowanego wału napędowego.

Konstrukcja z magnesem trwałym (PM) do przenośników średniej mocy


Nasz nowy, bezprzekładniowy napęd do przenośników taśmowych średniej mocy jest urządzeniem projektowanym na potrzeby konkretnego rozwiązania. Ten wysoce efektywny produkt dostosowuje układ napędowy PM do aktualnych warunków w sposób zapewniający maksymalną efektywność i niezawodność.

Silniki i układy napędowe


Przy doborze odpowiednich silników i systemów napędowych do konkretnego zastosowania trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Analizujemy sekwencję rozruchową, podział strumienia masy, kąty wzniosu i opadania taśmociągu, masę i rozłożenie sypkiego materiału, zmienne warunki pracy, tryby awaryjne i serwisowe oraz inne krytyczne czynniki, tak by mieć pewność, że klient otrzyma produkty i systemy zapewniające maksymalną kontrolę nad operacjami i niezawodność ich realizacji.

Oprzyrządowanie


Maszyny pracują w trudnych warunkach i wymagają oprzyrządowania spełniającego wymagania międzynarodowych norm. ABB dysponuje sprawdzonymi w praktyce czujnikami, zgodnymi z tymi normami i specjalnie przygotowanymi do funkcjonowania w nieprzyjaznym środowisku. Urządzenia te dokonują precyzyjnych pomiarów i nieprzerwanie przesyłają właściwe dane do systemu operacyjnego.

Zasilanie i instalacja elektryczna


Główne instalacje mechaniczne i elektryczne mają wpływ na efektywność kopalni. Nasi inżynierowie dbają, by zastosowane zostały odpowiednie technologie i produkty, zapewniające maksymalną oszczędność energii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafimy dobrać stosowne okablowanie i zaplanować sprawną procedurę rozruchu technicznego. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii przez zakład produkcyjny, co będzie dawać oszczędności przez cały okres jego istnienia.

Monitorowanie niewspółosiowości taśm przenośników


Niektóre ruchy boczne taśmy uważa się za normalne, ale jeżeli przekroczą dopuszczalne granice, może dojść do uszkodzenia jej brzegów. Naszym rozwiązaniem jest przekaźnik niewspółosiowości taśmy, wyposażony w ruchome ramię i luźne koło pasowe, zamontowany na wysokości brzegu taśmy. Gdy taśma przesunie się w bok, zetknie się z kołem pasowym i odchyli w bok ramię, co alarmuje operatora, który może wprowadzić odpowiednie korekty, aby zapobiec uszkodzeniu taśmy.

Monitorowanie uszkodzeń taśmy


Naprawa uszkodzonej taśmy może być bardzo kosztowna i często wiąże się ze wstrzymaniem produkcji. Nasz monitor uszkodzeń taśmy jest systemem pomagającym uniknąć poważnego jej uszkodzenia, a przynajmniej zminimalizować szkody. Czy chodzi o zużycie spowodowane długą eksploatacją, czy uszkodzenie spowodowane przez ostre przedmioty, przerwane druty zbrojenia taśmy uderzają w czujnik umieszczony przy bębnie, co uruchamia wyłącznik, który zatrzymuje taśmę, aby uchronić ją przed dalszym zniszczeniem.

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje