Systemy przenośników taśmowych

Podniesienie efektywności i trwałości przenośników taśmowych

Stworzenie systemu napędowego obejmującego wiele przenośników taśmowych wymaga posiadania dogłębnej wiedzy praktycznej. Nasza oferta, bazująca na doświadczeniu zebranym przy budowie ponad 700 kilometrów przenośników taśmowych, łączy nowoczesne metody symulacji z najnowszymi technologiami silników i układów napędowych, dzięki czemu możemy zapewnić:

  • minimalizację zużycia sprzętu
  • wydajność energetyczną
  • maksymalne panowanie nad sprzętem

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Silniki i układy napędowe


Przy doborze odpowiednich silników i systemów napędowych do konkretnego zastosowania trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Analizujemy sekwencję rozruchową, podział strumienia mas, kąty wzniosu i opadania taśmociągu, masę i rozłożenie sypkiego materiału, zmienne warunki pracy, tryby awaryjne i serwisowe oraz inne krytyczne czynniki, tak by mieć pewność, że klient otrzyma produkty i systemy zapewniające maksymalną kontrolę nad operacjami i niezawodność ich realizacji.

Oprzyrządowanie


Maszyny pracują w trudnych warunkach i wymagają oprzyrządowania spełniającego wymagania międzynarodowych norm. ABB dysponuje sprawdzonymi w praktyce czujnikami, zgodnymi z tymi normami i specjalnie przygotowanymi do funkcjonowania w nieprzyjaznym środowisku. Urządzenia te dokonują precyzyjnych pomiarów i nieprzerwanie przesyłają właściwe dane do systemu operacyjnego.

Zasilanie i instalacja elektryczna


Główne instalacje mechaniczne i elektryczne mają wpływ na efektywność kopalni. Nasi inżynierowie dbają, by zastosowane zostały odpowiednie technologie i produkty, zapewniające maksymalną oszczędność energii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafimy dobrać stosowne okablowanie i zaplanować sprawną procedurę rozruchu technicznego. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii przez zakład produkcyjny, co będzie dawać oszczędności przez cały okres jego istnienia.

Monitorowanie niewspółosiowości taśm przenośników


Niektóre ruchy boczne taśmy uważa się za normalne, ale jeżeli przekroczą dopuszczalne granice, może dojść do uszkodzenia jej brzegów. Naszym rozwiązaniem jest przekaźnik niewspółosiowości taśmy, wyposażony w ruchome ramię i luźne koło pasowe, zamontowany na wysokości brzegu taśmy. Gdy taśma przesunie się w bok, zetknie się z kołem pasowym i odchyli w bok ramię, co alarmuje operatora, który może wprowadzić odpowiednie korekty, aby zapobiec uszkodzeniu taśmy.

Monitorowanie uszkodzeń taśmy


Naprawa uszkodzonej taśmy może być bardzo kosztowna i często wiąże się ze wstrzymaniem produkcji. Nasz monitor uszkodzeń taśmy jest systemem pomagającym uniknąć poważnego jej uszkodzenia, a przynajmniej zminimalizować szkody. Czy chodzi o zużycie spowodowane długą eksploatacją, czy uszkodzenie spowodowane przez ostre przedmioty, przerwane druty zbrojenia taśmy uderzają w czujnik umieszczony przy bębnie, co uruchamia wyłącznik, który zatrzymuje taśmę, aby uchronić ją przed dalszym zniszczeniem.

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje