Wydajność układu

Oferujemy usługi, które pomagają w zoptymalizowaniu wydajności twojego procesu.

Oznacza to, że zamiast rozważać jedynie sam silnik lub generator, spoglądamy na niego w szerszym aspekcie układu w którym pracuje. Pozwala zidentyfikować elementy mogące ograniczać wydajność całego systemu.

Szerokie spojrzenie na układ, jakie proponują nasze usługi, może dostarczyć wiedzy odnośnie usprawnień, których wprowadzenie wpłynie na znaczne wydłużenie żywotności podzespołów układu.

ABB Performance Evaluation Program

Program oceny wydajności ABB Performance Evaluation Program jest nowatorskim podejściem do usług diagnostycznych dla silników elektrycznych

Program ten może dostarczyć istotnej wiedzy o silniku w warunkach procesu i środowisku w którym pracuje np. jak czynnik zewnętrze będą wpływały na parametry silnika.

Parametry silnika pracującego w danym procesie mogą ulegać zmianie pod wpływem różnych czynników na przykład w zależności od obciążenia, jakości zasilania, poprawności instalacji, warunków środowiska pracy, historii jego serwisowania i wielu innych czynników.

Sumarycznym efektem wpływu wymienionych powyżej czynników może być praca silnika z parametrami odbiegającymi od znamionowych. Na przykład silnik może pracować ze sprawnością 93% zamiast podanej na tabliczce sprawności 94.3%.

Standardowy raport z przeprowadzonej analizy, obejmuje:

  • Zaktualizowane krzywe sprawności
  • Estymację strat
  • Walidację parametrów wydajnościowych

Raport może oczywiście zawierać inne dane, w zależności od tego, jakie założenia przyświecały przeprowadzeniu analizy. Więcej szczegółów - patrz dokumentacja.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: ABB MACHsense-P

Usługi łagodzenia stanów przejściowych

Stany przejściowe i nieustalone są chwilowymi zaburzeniami napięcia i prądu sieci zasilającej. Ich przyczyny mogą być zewnętrzne (np. wyładowania atmosferyczne) lub wewnętrzne (np. przełączanie styczników). Stany te mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia systemu izolacji silników. 

Proponowane przez ABB rozwiązanie w pierwszej kolejności stosuje oprogramowanie symulacyjne do sprawdzenia, czy system jest podatny na stany nieustalone. Wynik symulacji pozwala na dokonanie zaleceń w zakresie instalacji podzespołów (np. dławików) których zadaniem będzie zmniejszenie ryzyka wystąpienia tych zjawisk, a co za tym idzie, ochrona systemu izolacji silnika.

Loading documents
Select region / language