Silniki IEC dla przemysłu spożywczego

Niezależnie od tego, czy Twój biznes to mała czy duża firma, niezależnie od tego czy jest to przemysł przetwórstwa mięsa, piekarnictwo, browarnictwo czy palarnia kawy, ABB może dostarczyć silniki, które pomogą w osiągnięciu wysokiej sprawności oraz niezawodności bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Silniki elektryczne odgrywają znaczącą rolę w napędzaniu Twoich procesów produkcyjnych. Wybór właściwego rozwiązania od właściwego producenta w tym zakresie może zapewnić długotrwałe wsparcie w stawianiu czoła wyzwaniom, jakie napotykasz prowadząc swój biznes. Jako producent żywności musisz zapewnić wymagany poziom higieny i bezpieczeństwa żywności przy jednoczesnym zapewnieniu nieprzerwanej produkcji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Udostępnij stronę

Nowy silnik zmywalny w kadłubie ze stali nierdzewnej wg norm IEC

Dostępne wkrótce

Zaprojektowane dla bezkompromisowego bezpieczeństwa żywności

  • Kadłub wykonany ze stali nierdzewnej zgodnie z zasadami konstrukcji higienicznej
  • Bezpieczny smar z aprobatą dla przemysłu spożywczego
  • Łatwość czyszczenia - konstrukcja pozbawiona przewietrznika

Niezawodna wydajność w ekstremalnych warunkach środowiskowych

  • Stopień ochrony IP69K
  • Obudowane szczelnie uzwojenia dla długotrwałej pracy w warunkach wysokiej wilgotności
  • Niższa temperatura powierzchni - wysoka sprawność

Sprawność spełniająca światowe standardy

  • Najwyższe dostępne poziomy sprawności - od IE3 aż do IE5 przy zasilaniu przez przetwornicę częstotliwości
  • Szeroki zakres spełnionych światowych wymagań sprawności energetycznej
  • Szeroki zakres napięć zasilania zarówno dla częstotliwości 50 Hz jak i 60 Hz z certyfikacją UL

Interesujące tematy

Silniki do pyłowych atmosfer wybuchowych

Dla przemysłu zbożowego

Referencje

OctoFrost -Przemysłowe zamrażarki do indywidualnego zamrażania


OctoFrost jest producentem zamrażarek przemysłowych do indywidualnego szybkiego zamrażania (ang. individual quick freezing, IQF). Każdy, kto kiedykolwiek kupił opakowanie zamrożonych malin, plasterków mango czy krewetek rozpozna to rozwiązanie. Jeśli pojedyncze zamrożone owoce dają się łatwo rozdzielić i zachowują swój oryginalny kształt, oznacza to że zostały zamrożone zamrażarką szwedzkiej firmy przy użyciu technologii OctoFrost™.

“Jeśli jakikolwiek element, jak na przykład silnik musi być wymieniony, musi być on łatwo dostępny niezależnie od tego, gdzie jest zlokalizowany nasz klient, czy to w Polsce czy w Indiach. Dlatego współpracujemy z ABB od początku naszej działalności 15 lat temu.”
- Dyrektor Operacyjny firmy OctoFrost

GSI Group - światowej klasy producent sprzętu dla rolnictwa


GSI Group jest światowej klasy producentem urządzeń dla rolnictwa przeznaczonych do przechowywania i suszenia zbóż, jak również urządzeń stosowanych przy produkcji trzody chlewnej i drobiu. Będące od roku 20111 własnością koncernu AGCO, dla maszyn i urządzeń sprzedawanych na rynku Ameryki Północnej GSI zawierzyło i stosuje od lat elementy mechanicznego przeniesienia napędu produkcji Dodge®

"Zarówno ze strony handlowej jak i rolniczej, istotnym jest aby mieć specjalne produkty dopasowane do naszych wymagań zarówno w zakresie silników jak i produktów mechanicznych. ABB absolutnie może wspomóc nasz w spełnieniu tego wymagania" - mówi Główny Inżynier Konstruktor  w GSI - "Pozwala nam to na najlepszy wybór rozmiaru, konstrukcji, prędkości i mocy, abyśmy mogli dokładnie spełnić wymagania klienta"

Informacje powiązane

Loading documents
Select region / language

Pożyteczne informacje