ABB on tarnijaks üle 100 miljoni eurose magnetitehase rajamise projektis

ABB tarnib Silmeti uue tehase rajamise projektis vajalikud keskpinge jaotusseadmed. Silmeti emaettevõte Neo Performance Materials alustas sel suvel Narvas 100 miljoni eurose magnetitehase ehitamist.

English version available below.

Tehas hakkab tootma tööstuslikke magneteid, mida kasutatakse muu hulgas ka elektriautodes ja tuuleturbiinides. Toormena kasutatakse Silmetis väärindatud haruldasi muldmetalle. ABB koostööpartneriks selles projektis on Vivend OÜ, kes on üks suurimaid keskpingelahenduste pakkuja Eestis.

„Projekt näitab ABB ja meie partnerite võimekust pakkuda kliendile kvaliteetseid ja paindlikke lahendusi, mis aitavad kaasa kohaliku majanduse arengule, luues töökohti ja edendades tööstust,“ tõdeb ABB Baltikumi elektriseadmete ärisuuna juht Dainius Bružas.

„Kõnealuses projektis tarnib ABB 20 lahtrit keskpinge jaotusseadmeid UniSec nimivooluga 1250 A ning -pingega 24kV. ABB koostab jaotusseadme primaarosa. Tegemist on Eesti turul haruldase lahendusega, kus võimsuslülitid on väljatõmmatava vankriga,“ räägib ettevõtte esindaja. „Meie koostööpartner Vivend projekteerib sekundaarprojekti, paigaldab juhtahelad ning teostab funktsionaaltestimise,“ lisab ta. 

Sarnaselt tarnis ABB eelmisel aastal koostöös Vivendiga jaotusseadmed Läti suurimale farmaatsiaettevõttele Olainfarm. Seadmed olid osaks Olainfarmi tootmisüksuse keskpingealajaama rekonstrueerimisprojektis eesmärgiga suurendada tehase töökindlust ja protsesside efektiivsust. Olainfarm toodab ravimeid ja toimeaineid, mis aitavad parandada inimeste tervist ja elukvaliteeti.

Silmeti Tehas loob Narva piirkonda ligi 1000 uut töökohta aidates kaudselt kaasa riiklike e-mobiilsuse ja jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisele, milles ABB kanda on olulise tarnija roll. Tehase esimene etapp peaks valmima 2025. aasta lõpuks ja teise etapi valmimine sõltub turu nõudlusest.

„Keskpingelahenduste turg on tõusutrendis, meie panus sarnastesse projektidesse aitab tõsta piirkonna tööstuse elektrifitseerimisele ja energiatõhususe taseme tõstmisele, ning seeläbi töökohtade loomisele ja hoidmisele tööstussektoris üldiselt. ABB toetab jätkusuutlikku, turvalist ja tarka tööstuse elektrifitseerimist.  Meil on Eestis, Lätis ja Leedus ette näidata ka edukalt teostatud tööstuslike koostööprojektide portfell. ABB kvaliteedi järgi on turul kindlasti nõudlust,“ räägib Bružas. 

Tehase ehitust toetab riik õiglase ülemineku fondist 18,75 miljoni euroga.

Tarnitud tootega on võimalik tutvuda ABB kodulehel: Air Insulated Switchgear | ABB

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp