ABB pavertė Vienos FK areną išmania

ABB pavertė Vienos FK areną išmania

Išmaniosios pastatų technologijos ir elektrifikacijos sprendimai Vienos "Generali" areną pavertė išmania arena.

ABB transformavo 1925 metais pastatytą "Generali" areną į išmanią, ateičiai pritaikytą erdvę, kurioje naujausios išmaniųjų pastatų ir energijos paskirstymo technologijos leidžia geriau tenkinti lankytojų poreikius ir ją intuityviau valdyti.

Tai yra pirmoji Austrijos tvari futbolo erdvė. Stadionas buvo pertvarkomas bendradarbiaujant su "Austrian Sustainable Building Council" (liet. Austrijos tvarių pastatų taryba), kuri padėjo  dizaino ir projekto įgyvendinimo darbuose. Viena projekto dalis - saulės elektrinės įrengimas ant šiaurinės tribūnos stogo.

ABB išmaniųjų pastatų verslo vykdomasis direktorius Oliver Iltisberger sakė: „Mūsų misija –  kurti saugią, išmanią ir tvarią elektrifikacijos ateitį, o "Generali" arenos transformacija - tai puikus šios vizijos įgyvendinimo pavyzdys.“

„Džiaugėmės galėdami dirbti su „Austria“ futbolo klubu ir Austrijos tvarių pastatų taryba kuriant areną. Sukūrėme išmanią, svetingą erdvę, kuri ne tik efektyvi ir ją paprasta valdyti, bet kuri ir mažiau teršia aplinką.“

Visa stadiono elektrifikacijos grandinė – nuo vidutinės įtampos paskirstymo įrenginių iki  rozečių – viskas buvo modernizuota. Svarbiausi sprendimai:

Saugi galia

  • ABB SafePlus (10kV) skirstomieji įrenginiai užtikrina saugų elektros energijos paskirstymą. Ši priežiūros nereikalaujanti vidutinės įtampos sistema uždaro visas "gyvas" dalis į plieno kapsulę taip užtikrindama patikimumą ir darbuotojų saugą.
  • Du ABB 1000 kVA galios transformatoriai, atitinkantys naujausius ES energijos taupymo standartus, suteikia sistemai daugiau galios. Efektyvesniam vėsinimui vietoj tepalų transformatoriai naudoja ABB sukurtą vakuuminę technologiją, kuri mažina gaisro riziką ir yra ideali tokioms erdvėms, kaip stadionai, naftos platformos jūroje ir pan.
  • ABB Emax automatiniai jungikliai ir InLine II galios skyrikliai užtikrina saugesnį ir efektyvesnį veikimą.

Patikimumas

  • Žemos įtampos patikimą energijos paskirstymą užtikrina 21 ABB TriLine-E skirstyklos. Moduliais plečiama sistema užtikrina žemas sąnaudas, bet aukštą patikimumą.

Energijos taupymas

  • ABB i-bus® KNX išmaniųjų pastatų valdymo sistema leidžia visus komponentus, tokius kaip apšvietimas, šildymas, oro kondicionavimas ir ventiliacija, sujungti į vieną tinklą. Tokia pilnai integruota sistema pasiekia maksimalų energijos vartojimo efektyvumą.
  • ABB 2gang DALI prieiga naudojama apšvietimo valdymui. Visi prožektoriai įjungti į KNX sistemą ir gali būti valdomi per paprastą programėlę.

Svetingumas ir patogumai sirgaliams

  • ABB įdiegė daug išmanių ir energiją tausojančių pastato valdymo sprendimų, tarp kurių ir Busch plataus spektro „buvimo“ jutikliai , kurie valdo apšvietimą ir oro temperatūrą; o "Busch-SmartTouch panels" žymiai patobulino VIP erdves.
  • Sirgalių džiaugsmui jungikliai VIP erdvėse bei įvairiose strateginėse arenos vietose  yra violetinės futbolo klubo spalvos. Sirgaliai netgi gali tokius jungiklius nusipirkti klubo parduotuvėje ir įsirengti savo namuose.

Po dvejus metus trukusios renovacijos 24-kart šalies čempionai dabar turi naują, išmanų ir tvarų futbolo stadioną.

Alexander Munda apie stadioną sakė: „Norėjome sukurti naują patogaus ir modernaus  stadiono etaloną. Siekdami šio ambicingo tikslo dirbome su geriausiomis visų sričių bendrovėmis. ABB tapo idealiu pastatų technologijų ir infrastruktūros partneriu. Mūsų sirgalių, VIP svečių ir darbuotojų, kurie naudojosi ABB sprendimais, atsiliepimai yra nepaprastai pozityvūs. ABB įdiegė savo novatoriškas technologijas visame stadione, ir pavertė "Generali" areną tuo, kuo ji yra šiandien: moderniausiu ir gražiausiu stadionu Austrijoje.“

ABB apjungė saugą ir efektyvumą, išplėtė areną iki 17 500 sėdimų vietų, perdarė treniruočių erdves ir pastatė naują regioninį jaunimo centrą, o tai reiškia, kad dabar "Generali" yra keturių UEFA žvaigždučių arena, kurioje gali vykti netgi Čempionų lygos pusfinalio varžybos.

Rekonstrukcija kainavo apie 42 milijonus eurų. Šiaurinė tribūna talpina 4 100 žiūrovų, joje įrengtos 28 VIP ložės, požeminė stovėjimo aikštelė 370 VIP asmenų automobiliams. Rytinė tribūna talpina 5 050 žiūrovų; joje yra parduotuvė sirgaliams, muziejus ir restoranas, o vakarinė tribūna talpina dar 5 600 žiūrovų.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra novatoriškų technologijų lyderė, skaitmeninei pramonei siūlanti platų sprendimų asortimentą. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB yra skaitmeninės pramonės lyderė, vystanti keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: Elektrifikacija, Automatizavimas, Pavaros ir Robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. Rinkoje pirmaujanti ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp